شما بالاخره به وزن ایده‌آل خود دست یافته اید و میتوانید مطمئن باشید که وزنتان تأثیری در بروز بیماری‌های دیگر نخواهد داشت .ولی این آخر راه نیست .
لیزا هم با برنامه‌های غذایی متناسب و ورزش های مداورم توانست 115 پوند کم کند ولی هرگز نتوانست در برنامه‌های حفظ وزن ایده‌آل دوام بیاورد .او باور دارد که بیشتر عمرش در حال کاهش وزن بوده است و هیچ وقت با خود فکر نکرده است که پس از دست یابی به وزن ایده‌آل چه اقداماتی باید انجام دهد .
بنابراین در این پست ما می‌خواهیم به این نکته اشاره کنیم که کاهش وزن به معنای پایان دغدغه شما نیست و ممکن است تا آخر عمرتان درگیر حفظ وزن ایده‌آل باشید .پس بهتر است که پیش از دست یابی به وزن ایده‌آل خود را برای مرحله پس از آن هم آماده کنید .

هر کسی دغدغه های خود را دارد و اگر شما برای مدتی طولانی با کاهش وزن در گیر بوده‌اید ،پس از دست یابی به آن دغدغه دیگری پیدا خواهید کرد .
رزالیا با ورزش و رژیم توانست 103 پوند کم کند و تصور میکرد که پس از آن اعتماد بنفس بیشتری خواهد داشت  و ساده تر در میان مردم و در جامعه حضور خواهد یافت ولی تصور وی غلط بود و کاهش وزن تأثیری در اعتماد بنفس  وی نداشت .همه این افراد پس از کاهش وزن دریافتند که زندگی آن‌ها به شاهکاری ایده‌آل تبدیل نشده است و هم‌اکنون با مشکلات دیگری سر  و کار دارند .
اگر وزن ما تنها عامل تعیین کننده شادی ما در زندگی بود ،زندگی خیلی ساده میشد ولی متأسفانه این‌طور نیست .شما میتوانید در این مرحله از یک مشاور کمک بگیرید .

تصویر شما از بدنتان 


ممکن است وزن شما کاهش یافته باشد ولی خاطرت آن‌ها هنوز در ذهن شما پابرجای هستند .تعدادی از بیماران حتی پس از کاهش وزن احساس چاقی میکنند .
تعدادی از آن‌ها هم با وجود کاهش وزن و تحسین دیگران باز هم اعتماد بنفس نداشته و بخش‌هایی از بدن خود را چاق و زشت می‌دانند .بهتر است در این مرحله واژه‌های مثبت را برای خودتان یاداوری کنید مانند سالم ،پرانرژی  و لاغر اندام .انها را بروی برگه های یادداشت بنویسید و بروی میز و اتومبیل خود بچسبانید تا هر روز آن‌ها را ببینید .این کار مغز شما را شرطی میکند .
معمولاً این افراد در این مرحله از نگاه کردن به خود در آینه پرهیز میکنند و همچنان از لباسهای گشاد پیشین خود استفاده میکنند و همه این کار ها باعث می‌شود تا آن‌ها به میزان کمتری کاهش وزن خود را باور کنند .
به خود در آینه نگاه کنید و لبخند بزنید و به آنچه فکر کنید که در خصوص بدن جدیدتان دوست دارید .

 

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران