منوی اصلی
بهترین متخصصین و مراکز مغزواعصاب و روان در تهران

بنرالیزوماب

Fasenra

دارو شناسی

بنرالیزوماب برای کنترل و پیشگیری از علائم ناشی از آسم (مانند تنگی نفس یا خس خس سینه) استفاده می شود. کنترل علائم آسم به نگه داشتن فعالیت های عادی بدن کمک می کند و اتلاف وقت در زمان کارو تحصیل را کاهش می دهد.
این دارو برای اثر گذاری مناسب باید مرتبا مورد استفاده قرار گیرد. به سرعت عمل نمی کند و نباید برای تسکین حمله های ناگهانی آسم مورد استفاده قرار بگیرد. در صورت وقوع حمله ی آسم از دستگاه تنفسی مسکن سریع استفاده نمایید.
 

پیش از مصرف

بارداری
در حین بارداری بنرالیزوماب تنها باید در صورت نیاز حقیقی مصرف شود.
شیردهی
مشخص نیست که آیا بنرالیزوماب وارد شیر مادر می شود یا خیر.
 

نحوه مصرف

برگه ی راهنمای بیمار موجود در نسخه ی پزشک را پیش از مصرف و پیش از هربار تجویز مجدد بنرالیزوماب مطالعه کنید.
بنرالیزوماب طبق دستور زیر پوست تزریق می شود. برای 3 دوز ابتدایی، تزریق معمولا هر 4 هفته انجام می پذیرد و پس از آن هر 8 هفته. 
واکنش های آلرژیک جدی می توانند در حین یا حتی تا چندین روز پس از درمان اتفاق بیفتند. نظارت با دقت بیمار می تواند خطر را کم کند. چنانچه دچار واکنش جدی شده اید درمان ممکن است توقف کند. چنانچه ورم صورت/زبان/گلو، دشواری تنفس، جوش یا کهیر رخ داد سریعا به پزشک مراجعه نمایید.
استفاده از دارو در نوبت های منظم باعث بهره مندی هرچه بیشتر می شود. برای کمک به یادآوری دارو را هر روز سر ساعت مشخص مصرف نمایید.
چنانچه وضعیت باقی ماند یا بدتر شد به پزشک اطلاع دهید.
 

اقدامات احتیاطی

پیش از مصرف بنرالیزوماب چنانچه نسبت به آن یا هر داروی دیگری حساسیت دارید با پزشک خود در میان بگذارید.ممکن است این دارو حاوی مواد غیر فعال باشد که میتوانند منجر به واکنش های آلرژیک یا دیگر مشکلات شوند.
پیش از مصرف بنرالیزوماب درباره سابقه پزشکی خود به پزشک اطلاع دهید.خصوصا:
•    عفونت کرمی
پیش از انجام عمل جراحی پزشک یا دندانپزشک را در جریان تمام دارو هایی که مصرف می کنید قرار دهید.
 

عوارض جانبی

عوارض جانبی بنرالیزوماب عبارت است از :
•    سردرد
چنانچه این اثر باقی ماند یا بدتر شد به پزشک اطلاع دهید.
چنانچه پزشک شما بنرالیزوماب را برایتان تجویز کرده باشد به خاطر داشته باشید که او منافع آن را بیش از مضرات و عوارض جانبی آن دانسته است.به علاوه افراد بسیاری که از این دارو استفاده میکنند دچار هیچگونه عوارض جانبی خطرناکی نشده اند.
رخ دادن واکنش آلرژیک جدی به این دارو دور از احتمال است، اما چنانچه رخ داد به پزشک مراجعه نمایید. علائم واکنش آلرژیک جدی عبارتند از:
جوش، خارش، ورم(به خصوص روی صورت، زبان و گلو)، گیجی شدید، تنگی نفس.
اینها تمام عوارض جانبی محتمل نیستند. چنانچه متوجه عوارض دیگری شدید به پزشک اطلاع دهید.
 

تداخلات دارویی

تداخل دارویی ممکن است موجب تغییر عملکرد دارو یا افزایش عوارض جانبی شود.اما این مساله به این معنی نیست که تمام داروها با یکدیگر تداخل دارند.فهرستی از محصولاتی که مصرف میکنید (از جمله داروهای با نسخه و بدون نسخه و همچنین داروهای گیاهی )تهیه کرده و به پزشک نشان دهید. بدون تایید پزشک از شروع، توقف یا تغییر دوز دارو هایی که مصرف می کنید خودداری نمایید.

درمان بی خوابی بدون دارو
روی عکس زیر کلیک کنید:

آسمتنگی نفسخس خس سینه
مقالات مرتبط
درمان بی خوابی بدون دارو (کلیک کنید)
اینجا باهوش تر میشوید!
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه