منوی اصلی
بهترین متخصصین و مراکز مغزواعصاب و روان در تهران

آندیسیلنیک اسید(موضعی)

Blis-To-Sol

دارو شناسی

ترکیب آندیسیلنیک اسید به گروهی از دارو ها به نام ضد قارچ ها تعلق دارد. این دارو برای درمان برخی عفونت های قارچی مورد استفاده قرار می گیرد. هرچند ترکیب آندیسیلنیک اسید با دارو های جدیدتر و تاثیرگذار تر برای درمان عفونت های قارچی جایگزین شده است.
ترکیب آندیسیلنیک اسید تنها با نسخه پزشک قابل تهیه است.
اشکال دارویی:

•    مایع
•    اسپرس
•    محلول
•    کرم
•    تنتور
•    کف
•    پماد
•    پودر

پیش از مصرف

در هنگام تصمیم به مصرف این دارو ،باید خطر استفاده از آن به نسبت تاثیرات مثبتش سنجیده شود.این تصمیمی است که شما و پزشکتان میگیرید. در مصرف این دارو موارد زیر باید رعایت شود:
آلرژی ها
اگر هرگونه واکنش آلرژیک غیر معمولی نسبت به این دارو یا هر داروی دیگری داشته اید ،با پزشک خود در میان بگذارید.هم چنین اگر هرگونه حساسیت دیگری مانند ،حساسیت به غذاها،رنگ ها،مواد نگه دارنده یا حیوانات دارید به پزشک خود بگویید.برای محصولات بدون تجویز پزشک،برچسب یا بسته بندی محصول را به دقت مطالعه کنید.
اطفال
ترکیب آندیسیلنیک اسید نباید برای زیر 2 سال مصرف شود، مگر آنکه تجویز پزشک باشد. اگرچه هیچ اطلاعات دقیقی از مقایسه ی مصرف ترکیب آندیسیلنیک اسید در کودکان بالای 2 سال با سایر گروه های سنی وجود ندارد، انتظار نمی رود عوارض یا مشکلات متفاوتی در کودکان بالای 2 سال نسبت به افراد بزرگسال ایجاد کند.
سالمندان
بسیار از دارو ها به طور مشخص بر روی افراد سالمند آزمایش نشده اند. بنابر این مشخص نیست که آیا تاثیر متفاوتی بر روی سالمندان نسبت به سایر گروه های ایجاد می کنند یا عوارض جانبی متفاوتی را موجب می شوند. هیچ اطلاعات دقیقی از نقایسه ی مصرف توبرامیسین در سالمندان و سایر گروه های سنی وجود ندارد.
 

نحوه مصرف

پیش از استعمال ترکیب آندیسیلنیک اسید  اطراف ناحیه ی عفونی  را بشویید و سپس خشک کنید. پس از آن مقدار مناسبی از دارو را تا پوشاندن کامل سطح عفونت استفاده نمایید.
دارو را از چشم دور نگه دارید.
برای بیمارانی که از شل کرم دارو استفاده می کنند:
•    کرم را به آرامی بر ناحیه عفونی گذارده و سپس به خوبی بمالید.
•    دارو را روی پوست زخمی یا بر روی زخم های سرباز نزنید.
برای بیمارانی که از شکل پودری دارو استفاده می کنند.
•    چنانچه پودر روی مچ پا استفاده شود، پودر را در بین انگشتان پا، روی مچ و داخل جوراب و کفش بریزید.
برای بیمارانی که از پدر افشانه ای دارو استفاده می کنند:
•    از فاصله ی 4 تا 6 اینچی ناحیه عفونی و اطراف آن را اسپری کنید. چنانچه دارو روی مچ پا استفاده شود، آن را همچنین بین انگشتان پا اسپری کنید. پودر ممکن است داخل جوراب و کفش ها نیز اسپری شود.
•    این دارو را دور چشم، بینی یا دهان استفاده نکنید.
•    افشانه را تنفس نکنید.
•    از آن در کنار گرما، شعله ی آتش یا در زمان سیگار کشیدن استفاده نکنید.
برای کمک به پاک کردن کامل عفونت، مصرف دارو را تا 2 هفته پس از رفع سوزش، خارش با دیگر علائم ادامه دهید، مگر آنکه پزشک دستور دیگری داده باشد. هیچ نوبت مصرفی را از دست ندهید.

نوبت های مصرف
 نوبت مصرف دارو برای اشخاص مختلف متفاوت است. از نسخه ی پزشک یا برچسب روی دارو پیروی کنید. اطلاعات زیر تنها شامل استفاده از دُز متوسطی از دارو می شود. برای تغییر دُز مصرفی حتما موضوع را با پزشکتان در میان بگذارید.
 میزان دُزی که از دارو مصرف می کنید بستگی به قدرت دارو دارد. همچنین به تعداد دفعاتی که در روز از دارو استفاده می کنید، فاصله ی زمانی که بین هر نوبت وجود دارد، مدت زمانی که مصرف هر نوبت( بسته به مشکلی که بخاطرش دارو را مصرف می کنید)طول می کشد.
ندوکرومیل برای کمک به درمان خارش ناشی از ورم ملتحمه ی آلرژیک استفاده می شود. برای مصرف محلول(قطره) این دارو:
برای عفونت های قارچی:
•    برای پودر و کف افشانه، پماد، پودر یا محلول:
o    بزرگسالان و کودکان بالای 2 سال- دارو را روی ناحیه ی عفونی 2 بار در روز استفاده کنید.
o    کودکان زیر 2 سال-مصرف این دارو توصیه نمی شود.
•    برا شکل کرِم دارو:
o    بزرگسالان و کودکان- دارو را روی ناحیه ی عفونی هر چند بار که توانستید بمالید.

نگهداری

دارو را در یک جعبه ی دربسته در دمای اتاق به دور از تابش مستقیم خورشید، رطوبت و گرما نگه دارید. دارو را داخل فریزر نگذارید.
دور از دسترس اطفال نگه داشته شود.
از نگه داشتن دارو های تاریخ مصرف گذشته یا دارو هایی که به آنها نیازی نیست بپرهیزید.
بسته دارو را در دمای اتاق، به دور از گرما و نور مستقیم نگه دارید. از یخ زدن ان جلوگیری کنید. دارو را داخل ماشین، جایی که بتواند تحت گرما یا سرما شدید قرار بگیرد نگه ندارید. روی قوطی سوراخ ایجاد نکنید یا داخل آتش پرتابش نکنید، حتی اگر خالی باشد.
 

اقدامات احتیاطی

چنانچه  مشکلات پوستی تا 4 هفته بهبود نیافت یا حتی بدتر شد، با پزشک درمیان بگذارید.
برای کمک به جلوگیری از بازعفونی شدن پس از دوره ی درمان با این دارو، شکل پودر یا پودر اسپری  این دارو ممکن است هر روز پس از حمام مورد استفاده قرار گیرد.
 

عوارض جانبی

به همراه تاثیرات لازم، یک دارو می تواند تاثبرات ناخواسته ای نیز ایجاد کند. اگرچه ممکن است همه ی این عوارض جانبی اتفاق نیفتند، اگر اتفاق افتادند احتیاج به مراقبت پزشکی دارند.
اگر هریک از عوارض جانبی زیر اتفاق افتاد سریعا به پزشک اطلاع دهید:
دیگر عوارض جانبی که در لیست بالا ذکر نشده اند ممکن است در برخی بیماران اتفاق بیفتند. اگر متوجه عوارض دیگری شدید با پزشک مطرح کنید.
 

تداخلات دارویی

اگرچه برخی دارو ها نباید همزمان مصرف شوند، در برخی موارد دو دارو ممکن است علی رغم بروز تداخل، به صورت همزمان مصرف شوند. در این موارد پزشک ممکن است دوز را تغییر دهد یا به پیشگیری های دیگر احتیاج گردد. چنانچه از هر دارو با یا بدون نسخه ای استفاده می کنید به پزشک اطلاع دهید.

تداخلات دیگر
برخی دارو ها نباید حول زمان غذا خوردن یا صرف برخی انواع غذا ها مصرف شوند چراکه ممکن است این امر باعث بروز تداخل شود. استفاده از الکل یا تنباکو با برخی دارو ها نیز همچنین می تواند باعث بروز تداخل شود. درباره ی استفاده ی دارو با غذا، الکل یا تنباکو با پزشک مشورت کنید.
 

درمان بی خوابی بدون دارو
روی عکس زیر کلیک کنید:

اسیدقارچعفونتضد قارچ
مقالات مرتبط

ویدئو های سبز و سالم

درمان بی خوابی بدون دارو (کلیک کنید)
اینجا باهوش تر میشوید!
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه