منوی اصلی
بهترین متخصصین و مراکز مغزواعصاب و روان در تهران

بنزیدامین هیدروکلرید

Difflam

دارو شناسی

بنزیدامین یک مسکن موضعی و درمانی ضد التهاب برای تسکین جراحات دهان و گلو، از جمله زخم دهان، سوزش گلو و سوزش زبان یا اندام جنسی و ناراحتی های مربوط به دنادن و پروتز دندان است. همچنین درمانی کوتاه مدت برای تسکین درد و ورم شامل بیماری برافروختگی شدی از جمله رگ به رگ شدگی، کشیدگی عضلات، درد عضلانی و شکستگی می باشد. 

پیش از مصرف

سالمندان
بیماران سالمند مشکلی برای استفاده از بنزیدامین نخواهند داشت.
بارداری
در حین بارداری این دارو تنها باید در صورت نیاز حقیقی مصرف شود. تنها بر اساس دستور پزشک.
بهتر است مصرف بنزیدامین در دوران باردرای محدود و ترجیحا متوقف شود. مگر آنکه پزشک مزایای مصرف آن را بیشتر مضراتش تشخیص دهد.
شیردهی
بهتر است در دوران شیردهی از بنزیدامین استفاده نشود. مگر آنکه پزشک تجویز کند.
 

نحوه مصرف

بنزیدامین شستشو دهنده ی دهان است و همچنین برای قرقره کردن طراحی شده است. نباید بنیدامین را قورت داد. چنانچه موجب کبودی و التهاب می شود بهتر است میزان برابری از آب پیش از آن در دهان گردانده یا قرقره شود.برای زخم های دهان میزان تجویز شده را در دهان نگه دارید و تلاش کنید پیش از بیرون ریختن آن از دهان حداقل 30 ثانیه با زخم تماس داشته باشد.برای سوزش گلو نیز میزان تجویز شده را پیش از بیرون ریختن حداقل 30 ثانیه قرقره کنید.
استفاده از دارو در نوبت های منظم باعث بهره مندی هرچه بیشتر می شود. برای کمک به یادآوری دارو را هر روز سر ساعت مشخص مصرف نمایید.
 

اقدامات احتیاطی

پیش از مصرف بنزیدامین چنانچه نسبت به آن یا هر داروی دیگری حساسیت دارید با پزشک خود در میان بگذارید.ممکن است این دارو حاوی مواد غیر فعال باشد که میتوانند منجر به واکنش های آلرژیک یا دیگر مشکلات شوند.
ابنزیدامین نباید برای برخی وضعیت های سلامت استفاده شود. پیش از مصرف دارو هرگونه حساسیت شدید به هر یک از مواد تشکیل دهنده دارو را به پزشک اطلاع دهید.
پیش از مصرف بنزیدامین درباره سابقه پزشکی خود به پزشک اطلاع دهید. 
پیش از انجام عمل جراحی یا تصویربرداری پزشکی پزشک را دندان پزشک را درجریان مصرف این دارو و تمام دارو های با یا بدون نسخه و دارو های گیاهی دیگر قرار دهید.
 

عوارض جانبی

عوارض جانبی بنزیدامین عبارتند از:
•    بی حسی یا مور مور شدن
•    جوش
•    قرمزی
•    خارش
•    حساسیت به نور خورشید
•    سوزش
•    گزش
•    سرفه
•    خشکی دهان
•    تشنگی
•    سردرد
•    گیجی
•    حالت تهوع
•    استفراغ
چنانچه وضعیت باقی ماند یا بدتر شد به پزشک اطلاع دهید.
چنانچه پزشک شما این دارو را برایتان تجویز کرده باشد به خاطر داشته باشید که او منافع آن را بیش از مضرات و عوارض جانبی آن دانسته است.به علاوه افراد بسیاری که از این دارو استفاده میکنند دچار هیچگونه عوارض جانبی خطرناکی نشده اند.
رخ دادن واکنش آلرژیک جدی به این دارو دور از احتمال است، اما چنانچه رخ داد به پزشک مراجعه نمایید. علائم واکنش آلرژیک جدی عبارتند از:
جوش، خارش، ورم(به خصوص روی صورت، زبان و گلو)، گیجی شدید، تنگی نفس.
اینها تمام عوارض جانبی محتمل نیستند. چنانچه متوجه عوارض دیگری شدید به پزشک اطلاع دهید.
 

تداخلات دارویی

تداخل دارویی ممکن است موجب تغییر عملکرد دارو یا افزایش عوارض جانبی شود.اما این مساله به این معنی نیست که تمام داروها با یکدیگر تداخل دارند.فهرستی از محصولاتی که مصرف میکنید (از جمله داروهای با نسخه و بدون نسخه و همچنین داروهای گیاهی )تهیه کرده و به پزشک نشان دهید. بدون تایید پزشک از شروع، توقف یا تغییر دوز دارو هایی که مصرف می کنید خودداری نمایید.
تداخلات مشخصی با بنزیدامین شناخته نشده است. چنانچه در هنگام مصرف بنزیدامین علائم غیر عادی مشاهده کردید به پزشک اطلاع دهید.

درمان بی خوابی بدون دارو
روی عکس زیر کلیک کنید:

مسکنتسکینجراحات دهانگلوسوزش گلو
مقالات مرتبط
درمان بی خوابی بدون دارو (کلیک کنید)
اینجا باهوش تر میشوید!
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه