منوی اصلی
بهترین متخصصین و مراکز مغزواعصاب و روان در تهران

ساریلوماب

Kevzara

دارو شناسی

ساریلوماب به تنهایی یا به همراه دارو های دیگر برای درمان آرتروز روماتیسمی معتدل تا شدید استفاده می شود. ساریلوماب به کاهش درد و ورم ناشی از آرتروز روماتیسمی کمک می کند. ساریلوماب به دسته ای از دارو ها به نام پادتن های ت تاگی تعلق دارد. از طریق انسداد اینترلوکین-6، ماده ای که در بدن تولید می شود و موجب ورم نواحی آرنروز روماتیسمی می شود، عمل می کند.

پیش از مصرف

بارداری
در حین بارداری ساریلوماب تنها باید در صورت نیاز حقیقی مصرف شود. 
شیردهی
مشخص نیست که آیا ساریلوماب وارد شیر مادر می شود یا خیر.
 

نحوه مصرف

برگه ی راهنمای بیمار موجود در نسخه ی پزشک را پیش از مصرف و پیش از هربار تجویز مجدد ساریلوماب  مطالعه کنید.
چنانچه خود در خانه دارو را تزریق می کنید دستور تمام موارد مربوط به اماده سازی و مصرف را از پزشک بگیرید.
چنانچه از سرنگ استفاده می کنید، حداقل 30 دقیقه  وچنانچه از خودکار تزریق استفاده می کنید 60 دقیقه پیش از تزریق دارو را از یخچال خارج کنید و بگذارید در دمای اتاق بماند. از گرم کردن دارو با روش هایی مانند قرار دادنش در ماکروفر، گرفتن زیر آب گرم یا قرار دادن در آفتاب خودداری نمایید. پیش از مصرف دارو را به دقت نگاه کنید تا چنانچه داخلش هرگونه ذرات ها یا تفاوت رنگی هست ببینید.
ساریلوماب طبق دستور پزشک زیر پوست ران، شکم یا بازو تزریق می شود. معمولا هر 2 هفته یکبار. پیش از تزریق هر دوز ناحیه ی تزریق را با پنبه ی الکلی پاک کنید.  در هربار تزریق، محل تزریق را تغییر دهید. از تزریق در ناحیه ی پوستی قرمز شده، زخمی یا عفونی خودداری نمایید.
نگه داری و دور ریختن وسایل تزریق را به خوبی بیاموزید.
دوز مصرفی به وضعیت پزشکی، جواب آزمایشات و پاسخ به درمان بستگی دارد.
استفاده از دارو در نوبت های منظم باعث بهره مندی هرچه بیشتر می شود. برای کمک به یادآوری دارو را هر روز سر ساعت مشخص مصرف نمایید.
چنانچه وضعیت بهبود نیافت یا بدتر شد به پزشک اطلاع دهید.
 

اقدامات احتیاطی

پیش از مصرف ساریلوماب چنانچه نسبت به آن یا هر داروی دیگری حساسیت دارید با پزشک خود در میان بگذارید.ممکن است این دارو حاوی مواد غیر فعال باشد که میتوانند منجر به واکنش های آلرژیک یا دیگر مشکلات شوند.
پیش از مصرف ساریلوماب درباره سابقه پزشکی خود به پزشک اطلاع دهید.خصوصا:
•    دیابت
•    سابقه یا عفونت جدید
•    مشکلات کبد
•    مشکلات خونریزی(مانند زخم، آماس واگرهه)
ساریلوماب ممکن است احتمال ابتلا به عفونت های جدی یا بدتر شدن عفونت های موجود را افزایش دهد. از تماس با افرادی که عفونت دارند و می توانند آن را به دیگران انتقال دهند خودداری نمایید.(مانند آنفلو آنزا، آبله مرغان و سرخچه). چنانچه به عفونت مبتلا شدید با پزشک مشورت نمایید.
بدون مشورت پزشک از اجام واکسیناسیون خودداری نمایید. از تماس با افرادی که به تازگی واکسن زده اند خودداری نمایید.
دارو هایی که بر سیستم ایمنی اثر می کنند ممکن است خطر برخی انواع سرطان را افزایش دهند. چنانچه هر گونه سرطانی دارید به پزشک اطلاع دهید.
پیش از انجام عمل جراحی یا تصویربرداری پزشکی پزشک یا دندان پزشک را درجریان مصرف ساریلوماب و تمام دارو های با یا بدون نسخه و دارو های گیاهی دیگر قرار دهید.
 

عوارض جانبی

عوارض جانبی ساریلوماب عبارتند از:
بیشتر شناخته شده
•    التهاب/قرمزی/درد در ناحیه ی تزریق
عوارض جدی
•    شکم یا معده درد شدید
چنانچه پزشک شما این دارو را برایتان تجویز کرده باشد به خاطر داشته باشید که او منافع آن را بیش از مضرات و عوارض جانبی آن دانسته است.به علاوه افراد بسیاری که از این دارو استفاده میکنند دچار هیچگونه عوارض جانبی خطرناکی نشده اند.
رخ دادن واکنش آلرژیک جدی به این دارو دور از احتمال است، اما چنانچه رخ داد به پزشک مراجعه نمایید. علائم واکنش آلرژیک جدی عبارتند از:
جوش، خارش، ورم(به خصوص روی صورت، زبان و گلو)، گیجی شدید، تنگی نفس.
اینها تمام عوارض جانبی محتمل نیستند. چنانچه متوجه عوارض دیگری شدید به پزشک اطلاع دهید.
 

تداخلات دارویی

تداخل دارویی ممکن است موجب تغییر عملکرد دارو یا افزایش عوارض جانبی شود.اما این مساله به این معنی نیست که تمام داروها با یکدیگر تداخل دارند.فهرستی از محصولاتی که مصرف میکنید (از جمله داروهای با نسخه و بدون نسخه و همچنین داروهای گیاهی )تهیه کرده و به پزشک نشان دهید. بدون تایید پزشک از شروع، توقف یا تغییر دوز دارو هایی که مصرف می کنید خودداری نمایید.
ساریلوماب می تواند دفع دارو های دیگر از بدن را تسریع کند که می تواند بر عملکرد آنها اثر بگذارد. برخی از دارو های تخت تاثیر عبارتند از:
•    warfarin
•    atorvastatin
•    lovastatin
•    simvastatin
ساریلوماب ممکن است با اثر گذاری محصولات دارویی پیشگیری بارداری تداخل کند. این امر می تواند موجب بارداری شود. در مورد راه های موثر بارداری در حین مصرف ساریلوماب با پزشک مشورت نمایید.
 

درمان بی خوابی بدون دارو
روی عکس زیر کلیک کنید:

آرتروزروماتیسمدردورم
مقالات مرتبط

ویدئو های سبز و سالم

درمان بی خوابی بدون دارو (کلیک کنید)
اینجا باهوش تر میشوید!
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه