منوی اصلی
بهترین متخصصین و مراکز مغزواعصاب و روان در تهران

کالامین(موضعی)

Calamine

دارو شناسی

کرم کالامین برای درمان خارش،التهاب و آفتاب سوختگی پوست استفاده میشود
کالامین خاصیت ضد التهاب دارد. پس از استفاده ازآن برای پوست، کالینین تبخیر می شود که اثر خنک کننده ای را ایجاد می کند که باعث پرت شدن حواس شما از خاریدن میگردد. این حس نیز به کاهش آفتاب سوختگی کمک می کند.
لوسیون و کرم کالامین همچنین حاوی عصاره فعال اکسید روی است که دارای اثر آرام بخش و همچنین خواص ضد عفونی کننده ای است که به جلوگیری از عفونت ناشی از  خاریدن کمک می کند.
 

پیش از مصرف

بارداری و شیردهی
•    اثرات شناخته شده ای در هنگام مصرف این دارو برای زنان باردار و شیرده گزارش نشده است.پس میتوانید از آن در هنگام بارداری و شیردهی استفاده کنید.
 

نحوه مصرف

•    اگر از لوسیون کالامین استفاده میکنید پیش از مصرف آن را به خوبی تکان دهید تا مواد آن در جدا شوند
•    کرم یا لوسیون را روی ناحیه آسیب دیده پوست و با استفاده از پنبه بزنید
•    مراقب باشید که لوسیون وارد چشم شما نشود
•    شما میتوانید هر موقع که نیاز داشتید کالامین را دوباره به پوست خود بزنید.
•    اگر عارضه پوستی شما پس از مصرف کالامین بدتر شد یا جوش زدید مصرف آن را متوقف کرده و با پزشک خود صحبت کنید.
 

اقدامات احتیاطی

پیش از مصرف کالامین چنانچه نسبت به آن یا هر داروی دیگری حساسیت دارید با پزشک خود در میان بگذارید.ممکن است این دارو حاوی مواد غیر فعال باشد که میتوانند منجر به واکنش های آلرژیک یا دیگر مشکلات شوند.

•    کرم و لوسیون کالامین فقط برای استعمال خارجی هستند،و نباید آنها را میل کرد.
•    شما نباید پیش از آزمایش X-ray از کرم و لوسیون کالامین استفاده کنید چرا که زینک اوکساید موجود در این دارو ممکن است در نتیجه این آزمایش اثر بگذارد.
•    افرادی که به هرگونه مواد غیرفعال حساسیت دارند نباید از این کرم استفاده کنند.
 

عوارض جانبی

چنانچه پزشک شما کالامین را برایتان تجویز کرده باشد به خاطر داشته باشید که او منافع آن را بیش از مضرات و عوارض جانبی آن دانسته است.به علاوه افراد بسیاری که از این دارو استفاده میکنند دچار هیچگونه عوارض جانبی خطرناکی نشده اند.

•    التهاب پوستی در افرادی که حساسیت بیش از حد به مواد غیرفعال دارند.اگر عارضه پوستی تان بدتر شد و یا جوش زدید مصرف کالامین را متوقف سازید.

رخ دادن واکنش آلرژیک جدی به کالامین دور از احتمال است، اما چنانچه رخ داد به پزشک مراجعه نمایید. علائم واکنش آلرژیک جدی عبارتند از:
جوش، خارش، ورم(به خصوص روی صورت، زبان و گلو)، گیجی شدید، تنگی نفس.
اینها تمام عوارض جانبی محتمل نیستند. چنانچه متوجه عوارض دیگری شدید به پزشک اطلاع دهید.

تداخلات دارویی

تداخل دارویی ممکن است موجب تغییر عملکرد دارو یا افزایش عوارض جانبی شود.اما این مساله به این معنی نیست که تمام داروها با یکدیگر تداخل دارند.فهرستی از محصولاتی که مصرف میکنید (از جمله داروهای با نسخه و بدون نسخه و همچنین داروهای گیاهی )تهیه کرده و به پزشک نشان دهید. بدون تایید پزشک از شروع، توقف یا تغییر دوز دارو هایی که مصرف می کنید خودداری نمایید.
انتظار نمیرود که کالامین با دیگر داروها تداخلی داشته باشد اما بهتر است پس از مصرف لوسیون یا کرم کالامین به مدت 30 دقیقه صبر کنید و سپس دیگر داروهای پوستی خود را استعمال کنید مگر اینکه پزشک جور دیگری برای شما تجویز کرده باشد
 

درمان بی خوابی بدون دارو
روی عکس زیر کلیک کنید:

کالامینکرم موضعیدرمان آفتاب سوختگیدرمان خارش
مقالات مرتبط
درمان بی خوابی بدون دارو (کلیک کنید)
اینجا باهوش تر میشوید!
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه