منوی اصلی
بهترین متخصصین و مراکز مغزواعصاب و روان در تهران

الدوکین(موضعی)

Hydroquinone

دارو شناسی

کِرِم الدوکین برای روشن تر کردن لکه های تیره روی پوست،رنگدانه های زیاد،ملاسما،نقطه های ناشی از بیماری کبد(نقطه های پیری)،لکه های پوستی ناشی از بارداری،مصرف قرص های ضدبارداری،داروهای هورمونی یا آسیب های پوستی استفاده میشود
این دارو عملیاتی که موجب بی رنگ شدن پوست میگردد را متوقف می سازد.
 

پیش از مصرف

بارداری
در حین بارداری این دارو تنها باید در صورت نیاز حقیقی مصرف شود.درباره منافع و مضرات مصرف این دارو با پزشک خود مشورت کنید
شیردهی
مشخص نیست که آیا این دارو وارد شیر مادر می شود یا نه. درباره منافع و مضرات مصرف این دارو در طول شیردهی  با پزشک خود مشورت کنید
 

نحوه مصرف

تمام دستورالعمل های درج شده روی پاکت محصول را به دقت مطالعه کنید یا طبق تجویز پزشک از این دارو استفاده کنید.پیش از مصرف،مقدار کمی از کرم الدوکین را روی پوست سالم بزنید و به مدت 24 ساعت صبر کنید تا عوارض جانبی احتمالی را بررسی کنید.اگر ناحیه ای که به آن کِرِم زده اید،دچار خارش،قرمزی ،تورم یا تاول شد،محصول را استفاده نکنید و با پزشک خود مشورت کنید.اگر فقط دچار یک قرمزی خفیف شدید،آنگاه میتوان درمان با این دارو را آغاز کرد.
این دارو را به ناحیه آسیب دیده پوست بزنید.(معمولا دو بار در روز یا طبق تجویز پزشک).این دارو فقط برای استعمال پوستی است.اگر به شکل صحیحی از این دارو استفاده نشود،ممکن است روشن شدن ناخواسته پوست رخ دهد.
از مصرف این دارو در چشم،یا داخل بینی و دهان اجتناب کنید.اگر این دارو وارد یکی از این نقاط شد،آن را با مقدار فراوانی آب بشوئید.
این دارو نقاط تحت درمان پوست را نسبت به نور آفتاب حساس تر میکند.از قرارگیری طولانی مدت در معرض آفتاب ،حمام آفتاب و سولاریوم اجتناب کنید.از کرم ضدآفتاب و لباس های محافظ  برای محل تحت درمان استفاده کنید.
برای کسب بهترین نتیجه از مصرف این دارو تلاش کنید که به طور منظم و در ساعت مشخصی از کرم الدوکین استفاده کنید
اگر پس از 2 ماه علائم و عارضه ی شما بهبود نیافت یا بدترشد،پزشک خود را مطلع سازید
 

اقدامات احتیاطی

پیش از مصرف کرم الدوکین  چنانچه نسبت به آن یا هر داروی دیگری حساسیت دارید با پزشک خود در میان بگذارید.ممکن است این دارو حاوی مواد غیر فعال باشد که میتوانند منجر به واکنش های آلرژیک یا دیگر مشکلات شوند.
پیش از مصرف کرم الدوکین درباره سابقه پزشکی خود به پزشک اطلاع دهید. خصوصا:
•    آسم
•    دیگر عارضه های پوستی(مانند اگزما،سوریاسیس)
 

عوارض جانبی

ممکن است دچار عوارض زیر شوید:
•    سوزش خفیف
•    سوزن سوزن شدن
•    قرمزی
•    خشکی پوست
اگر هرکدام از عوارض بالا مداوم و یا بدتر شد به پزشک خود اطلاع دهید
چنانچه پزشک شما کِرِم الدوکین را برایتان تجویز کرده باشد به خاطر داشته باشید که او منافع آن را بیش از مضرات و عوارض جانبی آن دانسته است.به علاوه افراد بسیاری که از این دارو استفاده میکنند دچار هیچگونه عوارض جانبی خطرناکی نشده اند.

اگر دچار عوارض غیرمحتمل اما خطرناک زیر شدید مصرف کرم الدوکین را متوقف ساخته و فورا به پزشک خود اطلاع دهید:
•    تاول
•    فروشکستن پوستی
•    تیره شدن رنگ پوست(معمولا به رنگ آبی تیره)
رخ دادن واکنش آلرژیک جدی به کرم الدوکین دور از احتمال است، اما چنانچه رخ داد به پزشک مراجعه نمایید. علائم واکنش آلرژیک جدی عبارتند از:
•    جوش
•    خارش
•    ورم(به خصوص روی صورت، زبان و گلو)
•    گیجی شدید
•    تنگی نفس
اینها تمام عوارض جانبی محتمل نیستند. چنانچه متوجه عوارض دیگری شدید به پزشک اطلاع دهید.
 

تداخلات دارویی

تداخل دارویی ممکن است موجب تغییر عملکرد دارو یا افزایش عوارض جانبی شود.اما این مساله به این معنی نیست که تمام داروها با یکدیگر تداخل دارند.فهرستی از محصولاتی که مصرف میکنید (از جمله داروهای با نسخه و بدون نسخه و همچنین داروهای گیاهی )تهیه کرده و به پزشک نشان دهید. بدون تایید پزشک از شروع، توقف یا تغییر دوز دارو هایی که مصرف می کنید خودداری نمایید.


 

درمان بی خوابی بدون دارو
روی عکس زیر کلیک کنید:

کِرِم الدوکینروشن تر کردن لکه های تیره روی پوستدرمان عارضه های پوستیدرمان لکه های ناشی از بارداری
مقالات مرتبط
درمان بی خوابی بدون دارو (کلیک کنید)
اینجا باهوش تر میشوید!
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه