منوی اصلی
بهترین متخصصین و مراکز مغزواعصاب و روان در تهران

ترکیب آنتی پایرین و بنزوسایین

AB Otic

دارو شناسی

ترکیب آنتی پایرین و بنزوسایین برای گوش استفاده میشود تا به کاهش درد،تورم و گرفتگی ناشی از برخی عفونت های گوشی کمک کند.این دارو عفونت را درمان نمیکند.برای درمان عفونت به آنتی بیوتیک احتیاج است.همچنین این دارو برای نرم کردن موم گوش(چرک) نیز استفاده میگردد تا این موم ها راحت تر از گوش شسته شوند
در آمریکا این دارو تنها با نسخه پزشک در دسترس است.
اشکال دارویی
•    محلول
 

پیش از مصرف

در هنگام تصمیم به مصرف این دارو ،باید خطر استفاده از آن به نسبت تاثیرات مثبتش سنجیده شود.این تصمیمی است که شما و پزشکتان میگیرید.در مصرف این دارو موارد زیر باید رعایت شود:
آلرژی 
اگر هرگونه واکنش آلرژیک غیر معمولی نسبت به این دارو یا هر داروی دیگری داشته اید ،با پزشک خود در میان بگذارید.هم چنین اگر هرگونه حساسیت دیگری مانند ،حساسیت به غذاها،رنگ ها،مواد نگه دارنده یا حیوانات دارید به پزشک خود بگویید.برای محصولات بدون تجویز پزشک،برچسب یا بسته بندی محصول را به دقت مطالعه کنید
اطفال
نوزادان،مخصوصا نوزادات تا 3 ماه،ممکن است مخصوصا نسبت به بنزوسایین در این ترکیب دارویی حساس باشند.ممکن است این مساله شانس ابتلا به عوارض جانبی را افزایش دهد.اگرچه،انتظار نمیرود که این دارو اثرات متفاوتی نسبت به آنچه که برای بزرگسالان و کودکان دارد بر روی نوزادان داشته باشد.
سالمندان
داروهای بسیاری به طور خاص بر روی سالمندان آزمایش نشده اند.به همین خاطر،مشخص نیست که تاثیر آنها بر روی سالمندان مشابه تاثیرش بر روی جوانان است.اگرچه اطلاعات خاصی در رابطه با تاثیر این دارو بر سالمندان در مقایسه با دیگر گروه های سنی در دسترس نیست. اما انتظاز نمیرود که این دارو عوارض جانبی متفاوت یا مشکلات دیگری بر روی جمعیت سالمندان ایجاد کند.
 

نحوه مصرف

ممکن است قطره گوشی را با نگه داشتن آن در دستان خود به مدت چند دقیقه با بدن خود هم دما کنید و سپس از آن استفاده کنید.
برای استفاده:
•    دراز کشیده یا سر خود را به عقب برگردانید تا ناحیه آسیب دیده کاملا مشخص شود.برای بزرگسالان به آهستگی نرمه گوش را بالا و عقب برده (برای کودکان پایین و عقب) تا راه کانال گوش باز شود.دارو را درون کانال گوش بچکانید.گوش را به همان صورت و به مدت 5 دقیقه بالا نگه داشته و اجازه دهید که دارو تمام کانال گوش را بپوشاند(برای کودکان و دیگر بیمارانی که نمیتوانند 5 دقیقه ثابت بمانند،تلاش کنید حداقل گوش آنها را به مدت 1 الی 2 دقیقه بالا نگه دارید.ممکن است یک پنبه که به چند قطره از این دارو آغشته شده است به مدت 5 الی 10 دقیقه درون سوراخ گوش قرار داده شده تا از سرازیر شدن دارو به بیرون جلوگیری کند.اگر هرگونه سوالی راجع به این مساله داشتید با پزشک خود در میان بگذارید.
•    برای اینکه دارو را تا جای ممکن از میکروب ها دور نگه دارید،درپوش دارو را به هیچ سطحی(از جمله گوش)تماس ندهید
•    قطره چکان را پس از مصرف نشویید.سر درپوش را با یک دستمال تمیز تمیز کرده و در ب آن را محکم ببندید.

در صورتی که از این دارو برای پاک کردن موم گوش استفاده میکنید،باید پس از مصرف آن به مدت 2 الی 3 روز گوش را با آب گرم فشار بالا بشویید.این امر معمولا توسط پزشک انجام میشود.اگر به شما توصیه شده که خودتان این شست و شو را انجام دهید،مطمئن شوید که طریقه صحیح آن را به خوبی یاد گرفته اید و به دقت دستورالعمل ها را دنبال کنید.

میزان مصرف
میزان دوز مصرفی این دارو برای بیماران مختلف،متفاوت خواهد بود.از دستورات پزشک یا دستورالعمل های روی برچسب دارو پیروی کنید. اطلاعات زیر تنها شامل میزان مصرف دُز متوسطی از دارو می شود. برای تغییر دُز مصرفی حتما موضوع را با پزشکتان در میان بگذارید.
میزان دُزی که از دارو مصرف می کنید بستگی به قدرت دارو دارد. همچنین به تعداد دفعاتی که در روز از دارو استفاده می کنید، فاصله ی زمانی که بین هر نوبت وجود دارد، مدت زمانی که مصرف هر نوبت طول میکشد ،، بسته به مشکلی است که بخاطرش دارو را مصرف می کنید
برای شکل گوش دارو(قطره گوشی)
•    بزرگسالان و اطفال:

o    برای گوش درد ناشی از عفونت-به اندازه کافی از این دارو استفاده کرده تا تمام کانال گوش را پرکند و هر یک الی 2 ساعت آن را بچکانید تا درد برطرف شود.
o    برای نرم کردن موم گوش جهت پاکسازی آن- به اندازه کافی از این دارو استفاده کرده تا تمام کانال گوش را پرکند.سه بار در روز و به مدت 2 الی 3 روز

اگر یک نوبت مصرف را فراموش کردید چه؟
 اگر یک نوبت مصرف از این دارو را از دست دادید هرچه زودتر میزان مصرف در نوبت از دست رفته را استفاده کنید. هرچند اگر نوبت مصرف بعدی نزدیک است، نوبت از دست رفته را فراموش کنید و روی برنامه معمول خود بمانید. هیچگاه در یک نوبت دوبار (دو دُز) استفاده نکنید.
چگونه داروها را نگه داری کنیم؟
 دور از دسترس اطفال نگه داشته شود.
 دارو را در یک جعبه ی دربسته در دمای اتاق به دور از تابش مستقیم خورشید، رطوبت و گرما نگه دارید. دارو را داخل فریزر نگذارید. از نگه داری داروی تاریخ گذشته و دارویی که به آن نیازی ندارید بپرهیزید
 

عوارض جانبی

به همراه تاثیرات لازم،دارو ممکن است عوارض جانبی هم داشته باشد.اگرچه تمام این عوارض جانبی ممکن است اتفاق نیفتد.اما اگر پیش آمد،به مراقبت پزشکی نیاز دارد.اگر هر کدام از عوارض جانبی زیر اتفاق افتاد فورا با پزشک خود در میان بگذارید:

-

دیگر عوارض جانبی که نامشان برده نشد هم ممکن است برای بیمار اتفاق بیفتد،اگر هرگونه عوارض جانبی ای را مشاهده کردید ، با پزشک خود در میان بگذارید

تداخلات دارویی

اگرچه داروهای خاص نباید به هیچ وجه با یکدیگر مصرف شوند،ولی در برخی موارد ممکن است داروهای مختلفی با یکدیگر مصرف شوند حتی اگر بر هم اثر بگذارند.در چنین مواردی ،پزشک شما ممکن است بخواهد دُز مصرف دارو را تغییر دهد یا اقدامات احتیاطی دیگری لازم باشد.در هنگام مصرف این دارو ، اگر داروهای نام برده در زیر را مصرف میکنید حتما با پزشک خود در میان بگذارید.دارو های نام برده بر اساس میزان اهمیتشان فهرست شده اند و لزوما همه آنها را شامل نمیشود.

اثرات دیگر
داروهای خاص نباید در حوالی زمانی که شما غذا یا خوراکی خاصی میخورید ،مصرف شود تا تاثیر بگذارند.مصرف الکل یا دخانیات یا بعضی داروها ممکن است بر این دارو تاثیر بگذارند.
با پزشک خود در رابطه با مصرف دارویتان همراه با غذا،الکل و دخانیات مشورت کنید.

مشکلات دیگر پزشکی
وجود مشکلات دیگر پزشکی ممکن است براثرگذاری این دارو اثر بگذارد.درصورت داشتن هرگونه مشکل پزشکی دیگری حتما با پزشک خود در میان بگذارید.به خصوص:
ابتلا به دیگر مشکلات پزشکی ممکن است بر روی مصرف ترکیب آنتی پایرین و بنزوسایین تاثیر بگذارد.مطمئن شوید که پزشک در صورتی که شرایط زیر را دارید در جریان است:
•    گوش شما در حال تخلیه است-احتمال عوارض جانبی ممکن است افزایش پیدا کند.
 

درمان بی خوابی بدون دارو
روی عکس زیر کلیک کنید:

ترکیب آنتی پایرین و بنزوساییندرد،تورم و گرفتگی ناشی از برخی عفونت های گوشیآنتی بیوتیک
مقالات مرتبط
درمان بی خوابی بدون دارو (کلیک کنید)
اینجا باهوش تر میشوید!
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه