منوی اصلی
بهترین متخصصین و مراکز مغزواعصاب و روان در تهران

تریپن آبی(درون چشمی)

MembraneBlue

دارو شناسی

تریپن آبی به هدف کمک به جراحی های آب مروارید چشم استفاده میشود.این دارو یک رنگ آبی است که قسمتی از چشم که شبکیه نامیده میشود را رنگ میکند.این امر موجب ایجاد کنتراستی میان نقاط مختلف چشم و کمک به پزشک برای واضح تر دیدن شبکیه چشم میشود


این دارو فقط با نسخه پزشک قابل تهیه است
اشکال دارویی:
•    محلول
 

پیش از مصرف

در هنگام تصمیم به مصرف این دارو ،باید خطر استفاده از آن به نسبت تاثیرات مثبتش سنجیده شود.این تصمیمی است که شما و پزشکتان میگیرید.در مصرف این دارو موارد زیر باید رعایت شود:


آلرژی 
اگر هرگونه واکنش آلرژیک غیر معمولی نسبت به این دارو یا هر داروی دیگری داشته اید ،با پزشک خود در میان بگذارید.هم چنین اگر هرگونه حساسیت دیگری مانند ،حساسیت به غذاها،رنگ ها،مواد نگه دارنده یا حیوانات دارید به پزشک خود بگویید.برای محصولات بدون تجویز پزشک،برچسب یا بسته بندی محصول را به دقت مطالعه کنید


اطفال
تحقیقات انجام شده نشان داده است که مشکلات خاص دوران طفولیت اثرات مطلوب تریپن آبی را در کودکان محدود نمیسازد


سالمندان
تحقیقات انجام شده نشان داده است که مشکلات خاص دوران سالمندی اثرات مطلوب تریپن آبی را در سالمندان محدود نمیسازد

نحوه مصرف

یک پزشک این دارو را در حین جراحی چشم به شما خواهد داد.هرگونه میزان بیشتر این دارو در پایان جراحی از چشم شما شسته خواهد شد.

اقدامات احتیاطی

پزشک شما میخواهد که روند بهبود شما را در ملاقات های منظمی پس از دریافت این دارو و به مدت چندین هفته بررسی کند.


مقداری از این دارو ممکن است به مدت چند روز در چشم باقی بماند.و این امر ممکن است موجب آبی شدن چشم یا اشک های شما شود.چنانچه هرگونه سوالی داشتید از پزشک خود بپرسید.
 

عوارض جانبی

به همراه تاثیرات لازم،دارو ممکن است عوارض جانبی هم داشته باشد.اگرچه تمام این عوارض جانبی ممکن است اتفاق نیفتد.اما اگر پیش آمد،به مراقبت پزشکی نیاز دارد.اگر هر کدام از عوارض جانبی زیر اتفاق افتاد فورا با پزشک خود در میان بگذارید:


عوارض ناشناخته
•    باقی ماندن رنگ آبی در چشم
•    بی رنگ شدن لنزهای مصنوعی

دیگر عوارض جانبی که نامشان برده نشد هم ممکن است برای بیمار اتفاق بیفتد،اگر هرگونه عوارض جانبی ای را مشاهده کردید ، با پزشک خود در میان بگذارید

تداخلات دارویی


تداخلات دارویی
اگرچه داروهای خاص نباید به هیچ وجه با یکدیگر مصرف شوند،ولی در برخی موارد ممکن است داروهای مختلفی با یکدیگر مصرف شوند حتی اگر بر هم اثر بگذارند.در چنین مواردی ،پزشک شما ممکن است بخواهد دُز مصرف دارو را تغییر دهد یا اقدامات احتیاطی دیگری لازم باشد.چنانچه از داروی دیگری استفاده میکنید با پزشک خود در میان بگذارید.

اثرات دیگر
داروهای خاص نباید در حوالی زمانی که شما غذا یا خوراکی خاصی میخورید ،مصرف شود تا تاثیر بگذارند.مصرف الکل یا دخانیات یا بعضی داروها ممکن است بر این دارو تاثیر بگذارند.
با پزشک خود در رابطه با مصرف دارویتان همراه با غذا،الکل و دخانیات مشورت کنید.
 

درمان بی خوابی بدون دارو
روی عکس زیر کلیک کنید:

تریپن آبیآب مروارید چشمشبکیه
مقالات مرتبط
درمان بی خوابی بدون دارو (کلیک کنید)
اینجا باهوش تر میشوید!
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه