منوی اصلی
بهترین متخصصین و مراکز مغزواعصاب و روان در تهران

سیتی کولین

Citicolin

دارو شناسی

سیتی کولین برای بیماری آلزایمر و سایر انواع جنون، آسیب های مغزی، بیماری های مغزی رگی مانند سکته، زوال حافظه، بیماری پارکینسون، بیماری کمبود بیشفعال کمبود توجه و آب سیاه.
سیتی کولین در اصل در ژاپن برای سکته ساخته شد. بعد ها به عنوان داروی نسخه دار در اروپا رایج شد. در این کشور ها عموما برای مشکلات فکری مربوط به مشکلات گردشی در مغز تجویز شد. در آمریکا به عنوان ماده ی رژیمی فروخته می شود.
 عملکرد

سیتی کولین به نظر یکی از مواد شیمیایی مغز به نام فسفاتی دیلکولین را افزایش می دهد. این ماده شیمیایی برای عملکرد مغز مهم است. سیتی کولین همچنیبن می تواند آسیب به بافت مغزی را در هنگام آسیب به مغز کاهش دهد.

پیش از مصرف

بارداری و شیردهی:

هیچ اطلاعات قابل اعتمادی در مورد امنیت مصرف سیتی کولین وجود ندارد. چنانچه باردار هستید یا در ایام شیردهی قرار دارید از مصرف این دارو خودداری نمایید.

عوارض جانبی

سیتی کولین اگر در شکل خوراکی و برای کوتاه مدت(تا 90 روز) مصرف شود احتمالا بی خطر است. امنیت مصرف طولانی مدت تایید نشده است. بیشتر مردمی که سیتی کولین مصرف می کنند عوارض مشکل زایی از آن نمی بینند. اما برخی افراد می توانند عوارض زیر را تجربه کنند:
•    بی خوابی
•    سردرد
•    اسهال
•    فشار خون بالا یا پایین
•    استفراغ
•    تاری دید
•    درد قفسه ی سینه
 

تداخلات دارویی

هیچ اطلاعاتی از تداخلات دارویی سیتی کولن وجود ندارد.

درمان بی خوابی بدون دارو
روی عکس زیر کلیک کنید:

آلزایمرجنونآسیب های مغزی،سکتهحافظهپارکینسونب سیاه
مقالات مرتبط

ویدئو های سبز و سالم

درمان بی خوابی بدون دارو (کلیک کنید)
اینجا باهوش تر میشوید!
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه