منوی اصلی
بهترین متخصصین و مراکز مغزواعصاب و روان در تهران

قرص نفروویت

B-Complex With Vitamin C

دارو شناسی

نفروویت یک محصول مولتی ویتامین است که برای درمان یا پیشگیری کمبود ویتامین ناشی از تغذیه ی ضعیف، برخی بیماری ها، یا بارداری است. ویتامین ها برای ساختن قطعات بدن و نگه داشتن سلامت فرد بسیار مهمند.

پیش از مصرف

بارداری
پیش از مصرف نفروویت چنانچه باردار هستید به پزشک اطلاع دهید.
شیردهی
نفروویت وارد شیر مادر می شود. پیش از مصرف با پزشک مشورت نمایید.
 

نحوه مصرف

نفروویت خوراکی است. آن را معمولا روزانه در 1 نوبت یا طبق دستور پزشک مصرف کنید. دستورات مندج بر بسته بندی دارو را رعایت نمایید. از دوز مصرفی توصیه شده بیشتر مصرف نکنید. چنانچه در هر موردی نامطمئن هستید با پزشک مشورت نمایید.
استفاده از دارو در نوبت های منظم باعث بهره مندی هرچه بیشتر می شود. برای کمک به یادآوری دارو را هر روز سر ساعت مشخص مصرف نمایید.
 

اقدامات احتیاطی

پیش از مصرف نفروویت چنانچه نسبت به آن یا هر داروی دیگری حساسیت دارید با پزشک خود در میان بگذارید.ممکن است این دارو حاوی مواد غیر فعال باشد که میتوانند منجر به واکنش های آلرژیک یا دیگر مشکلات شوند.
پیش از مصرف نفروویت پزشک را در جریان سابقه ی بیماری های خود قرار دهید. به خصوص:
•    اعتیاد به الکل
•    مشکلات کبد
•    مشکلات روده و معده
چنانچه برند مولتی ویتامینی که مصرف می کنید حاوی فولیک اسید است و شما هم دچار کمبود ویتامین ب 12 هستید، پیش از شروع مصرف حتما این نکته را به پزشک اطلاع دهید. فولیک اسید ممکن است د نتیجه ی برخی آزمایش های کمبود ویتامین ب 12،تداخل کند و کم خونی را درمان نشده باقی بگذارد. کمبود ویتامین ب12 درمان نشده ممکن است موجب مشکلات جدی عصبی شود.
 

عوارض جانبی

عوارض جانبی نفروویت عبارتند از:
بیشتر شناخته شده
•    یبوست
•    اسهال
•    ناراحتی معده
این عوارض معمولا موقتند و با عادت کردن بدن به دارو، خود به خود از بین می روند. چنانچه هریک از آنها باقی ماند یا بدتر شد به پزشک اطلاع دهید.
چنانچه پزشک شما نفروویت را برایتان تجویز کرده باشد به خاطر داشته باشید که او منافع آن را بیش از مضرات و عوارض جانبی آن دانسته است.به علاوه افراد بسیاری که از این دارو استفاده میکنند دچار هیچگونه عوارض جانبی خطرناکی نشده اند.
رخ دادن واکنش آلرژیک جدی به نفروویت دور از احتمال است، اما چنانچه رخ داد به پزشک مراجعه نمایید. علائم واکنش آلرژیک جدی عبارتند از:
جوش، خارش، ورم(به خصوص روی صورت، زبان و گلو)، گیجی شدید، تنگی نفس.
اینها تمام عوارض جانبی محتمل نیستند. چنانچه متوجه عوارض دیگری شدید به پزشک اطلاع دهید.
 

تداخلات دارویی

تداخل دارویی ممکن است موجب تغییر عملکرد دارو یا افزایش عوارض جانبی شود.اما این مساله به این معنی نیست که تمام داروها با یکدیگر تداخل دارند.فهرستی از محصولاتی که مصرف میکنید (از جمله داروهای با نسخه و بدون نسخه و همچنین داروهای گیاهی )تهیه کرده و به پزشک نشان دهید. بدون تایید پزشک از شروع، توقف یا تغییر دوز دارو هایی که مصرف می کنید خودداری نمایید.
پیش از مصرف نفروویت پزشک را در جریان تمام دارو های با یا بدون نسخه و گیاهی که مصرف می کنید قرار دهید. به خصوص: دیگر ویتامین ها یا مکمل های مغذی
چنانچه برند مولتی ویتامینتان حاوی آهن هم هست از مصرف محصولات زیر همزمان با مصرف آن خودداری نمایید:
•    پاد اسید ها
•    alendronate
•    Levodopa
•    levothyroxine
•    دارو های تیروئید
•    آنتی بیوتیک ها
•    Tetracyclines
•    ciprofloxacin
در مورد فاصله ی زمانی مناسب بین مصرف این محصولات با مولتی ویتامین نفروویت با پزشک مشورت کنید. 
اگر برند مولتی ویتامینتان حاوی فولیک اسید هم هست، چنانچه از دارو های ضد تشنج استفاده می کنید حتما به پزشک اطلاع دهید(مانند: هیداناتین از جمله phenytoin).
نفروویت ممکن است در نتیجه ی برخی آزمایشات تغییر ایجاد کند. پیش از انجام آزمایش پزشک را در جریان مصرف این دارو قرار دهید.

درمان بی خوابی بدون دارو
روی عکس زیر کلیک کنید:

ویتامینمولتی ویتامینتغذیه
مقالات مرتبط

ویدئو های سبز و سالم

درمان بی خوابی بدون دارو (کلیک کنید)
اینجا باهوش تر میشوید!
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه