منوی اصلی
بهترین متخصصین و مراکز مغزواعصاب و روان در تهران

لولیکونازول(موضعی)

Luzu

دارو شناسی

کرم موضعی لولیکونازول برای درمان عفونت هایی که در اثر قارچ ها و کپک ها ایجاد میشوند،استفاده میگردد.این دارو قارچ ها و کپک ها را نابود کرده و از رشدشان جلوگیری میکند.


کرم لولیکونازول برای درمان:

  • عفونت های قارچی بدن(قارچ هایی که باعث مثلا کچلی میشوند)
  •  قارچ های میان انگشتان پا(قارچ های بین دنده ای استخوان،بیماری قارچی پا)
  • قارچ های کشاله ران(قارچ های کریس،خارش کشاله)

این دارو تنها با نسخه ی پزشک در دسترس است.
این محصول تنها به شکل های زیر موجود است:

  • کرم

پیش از مصرف

در هنگام تصمیم به مصرف این دارو ،باید خطر استفاده از آن به نسبت تاثیرات مثبتش سنجیده شود.این تصمیمی است که شما و پزشکتان میگیرید.در مصرف این دارو موارد زیر باید رعایت شود:


آلرژی ها

اگر هرگونه واکنش آلرژیک غیر معمولی نسبت به این دارو یا هر داروی دیگری داشته اید ،با پزشک خود در میان بگذارید.هم چنین اگر هرگونه حساسیت دیگری مانند ،حساسیت به غذاها،رنگ ها،مواد نگه دارنده یا حیوانات دارید به پزشک خود بگویید.برای محصولات بدون تجویز پزشک،برچسب یا بسته بندی محصول را به دقت مطالعه کنید.


اطفال
تحقیقات مناسبی در زمینه ی ارتباط میان سن و تاثیر کرم موضعی  لولیکونازول در کودکان انجام نگرفته است.امنیت و تاثیر این دارو بر کودکان همچنان مشخص نیست.

سالمندان
مطالعات انجام شده نشان داده است که مشکلات خاص دوران سالخوردگی  اثرات مثبت کرم موضعی  لولیکونازول را در دوران پیری محدود نمیکند.


ایام بارداری/تمام دوره بارداری
تحقیقات بر روی حیوانات نشان داده که هیچگونه اثر مخرب بر جنین نمیگذارد اگرچه تحقیقات مناسبی بر روی زنان باردار یا حیوانات انجام نشده که عوارض این دارو را نشان دهد ولی مطالعات بر روی زنان باردار نشان داده که خطری برای جنین ندارد.


ایام شیردهی
مطالعات مناسبی بر روی زنان انجام نشده تا خطر برای نوزاد،در هنگام استفاده از این دارو در دوران شیردهی مشخص شود.اثرات مثبت آن را نسبت به خطرات آن،قبل از مصرف این دارو در ایّام شیردهی بسنجید.
 

نحوه مصرف

بسیار مهم است که این دارو را تنها طبق دستور پزشک مصرف کنید.بیشتر از آن،بیشتر از غالب مواقع و طولانی مدت تر از آن مدتی که پزشک دستور داده آن را مصرف نکنید.انجام این کارها موجب عوارض جانبی ناخواسته یا ناراحتی های پوستی میشوند.
راهنمای مصرف همراه این دارو ارائه می شود.دستور العمل ها زا به دقت خوانده و دنبال کنید.اگر هرگونه سوالی داشتید از پزشک خود بپرسید.
این دارو تنها برای مصرف روی پوست است.آن را در دهان،بینی چشم یا واژن خود نکنید.
دست هایتان را قبل و بعد از استفاده دارو خوب بشوئید.
داروی کافی را روی قسمت هایی از بدن که دچار عارضه است و اطرافش بمالید و آهسته ماساژ دهید.
برای زدودن کامل عفونت نیاز است که مصرف این دارو را برای تمام دوره تا بهبودی مصرف کنید.
حتی اگر به نظر برسد علائمتان پس از چند روز بهبود پیدا کرده است.از آنجایی که قارچ ها و کپک ها ممکن است به آهستگی برطرف شوند،لازم است که این دارو را برای چند هفته یا بیشتر استفاده کنید.اگر خیلی زود مصرف دارو را متوقف کنید،علائمتان ممکن است بازگردند.هیچ نوبت مصرفی را فراموش نکنید.

نوبت های مصرف
 نوبت مصرف دارو برای اشخاص مختلف متفاوت است. از نسخه ی پزشک یا برچسب روی دارو پیروی کنید. اطلاعات زیر تنها شامل استفاده از دُز متوسطی از دارو می شود. برای تغییر دُز مصرفی حتما موضوع را با پزشکتان در میان بگذارید.
میزان دُزی که از دارو مصرف می کنید بستگی به قدرت دارو دارد. همچنین به تعداد دفعاتی که در روز از دارو استفاده می کنید، فاصله ی زمانی که بین هر نوبت وجود دارد، مدت زمانی که مصرف هر نوبت( بسته به مشکلی که بخاطرش دارو را مصرف می کنید)طول می کشد.

برای مصرف موضعی(کرم)
برای عفونت های قارچی و کچلی:

  • بزرگسالان-به ناحیه قارچ زده ی بدن و محدوده یک سانتی متری اطراف آن وهر روز یکبار به مدت یک هفته بزنید.
  • کودکان-استفاده و میزان مصرف بسته به تشخیص پزشک است.

قارچ های بین دنده ای و میان انگشتان پا:

  • بزرگسالان-به ناحیه قارچ زده ی بدن و محدوده یک سانتی متری اطراف آن وهر روز یکبار به مدت دو هفته بزنید.
  • کودکان-استفاده و میزان مصرف بسته به تشخیص پزشک است.
     

اقدامات احتیاطی

بسیار مهم است که پزشکتان برای بررسی هرگونه عوارض ناخواسته یا مشکلی که در اثر این دارو به وجود آمده است شما را معاینه کند.

اگر مشکل پوستی شما پس از دو هفته یا بیشتر بهبود پیدا نکرد یا بدتر شد با پزشک در میان بگذارید.
این دارو را برای دیگر مشکلات پوستی خود که پزشک در جریان آنها نیست استفاده نکنید.

اگر جوش پوستی،سوزش،سوزن سوزن شدن،تورم،قرمزی یا ناراحتی پوستی دیگری دارید همین الان با پزشک خود در میان بگذارید.
 

عوارض جانبی

به همراه تاثیرات لازم،دارو ممکن است عوارض جانبی هم داشته باشد.اگرچه تمام این عوارض جانبی ممکن است اتفاق نیفتد.اما اگر پیش آمد،به مراقبت پزشکی نیاز دارد.اگر هر کدام از عوارض جانبی زیر اتفاق افتاد فورا با پزشک خود در میان بگذارید.


عوارض نادر
•    سوزش،خارش،سوزن سوزن شدن،قرمزی، یا هرگونه علامت ناراحتی در موضع


عوارض ناشناخته
•    کبودی،کبره بستن،خشکی یا پوست پوست شدن
•    قرمزی شدید،التهاب،زخم شدن یا تورم پوست

دیگر عوارض جانبی که نامشان برده نشد هم ممکن است برای بیمار اتفاق بیفتد،اگر هرگونه عوارض جانبی ای را مشاهده کردید ، با پزشک خود در میان بگذارید.

تداخلات دارویی

اگرچه داروهای خاص نباید به هیچ وجه با یکدیگر مصرف شوند،ولی در برخی موارد ممکن است داروهای مختلفی با یکدیگر مصرف شوند حتی اگر بر هم اثر بگذارند.در چنین مواردی ،پزشک شما ممکن است بخواهد دُز مصرف دارو را تغییر دهد یا اقدامات احتیاطی دیگری لازم باشد.وقتی که این دارو را مصرف میکنید،؛بسیار مهم است که اگر هرگونه داروی با نسخه یا بدون نسخه را مصرف میکنید با پزشک معالج خود در میان بگذارید.

اثرات دیگر
داروهای خاص نباید در حوالی زمانی که شما غذا یا خوراکی خاصی میخورید ،مصرف شود تا تاثیر بگذارند.مصرف الکل یا دخانیات یا بعضی داروها ممکن است بر این دارو تاثیر بگذارند.اگر همراه با دارو،غذا،الکل یا دخانیات هم مصرف میکنید با پزشک در میان بگذارید.
 

درمان بی خوابی بدون دارو
روی عکس زیر کلیک کنید:

کرم موضعی لولیکونازولدرمان عفونتقارچ ها و کپک ها
مقالات مرتبط
درمان بی خوابی بدون دارو (کلیک کنید) راز گفتگو با همسر
اینجا باهوش تر میشوید!
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه