منوی اصلی
بهترین متخصصین و مراکز مغزواعصاب و روان در تهران

کمبود ایمنی متغیر (CVID)

Common variable immunodeficiency

کمبود ایمنی متغیر (CVID) یک اختلال سیستم ایمنی است که در آن بیمار سطوح پایینی در چندین پروتئینی که برای مبارزه با عفونت به بدن کمک میکنند داشته باشد. CVID شما را به طور مرتب در معرض عفونت های چشمی،سینوس ها و سیستم تنفسی قرار می دهد.و احتمال خطر ابتلا به اختلالات هاضمه،اختلالات خون و سرطان را در شما بیشتر کند.

شرح بیماری

کمبود ایمنی متغیر (CVID) یک اختلال سیستم ایمنی است که در آن بیمار سطوح پایینی در چندین پروتئینی که برای مبارزه با عفونت به بدن کمک میکنند داشته باشد.

CVID شما را به طور مرتب در معرض عفونت های چشمی،سینوس ها و سیستم تنفسی قرار می دهد.و احتمال خطر ابتلا به اختلالات هاضمه،اختلالات خون و سرطان را در شما بیشتر کند.


علائم و نشانه های کمبود ایمنی متغیر ممکن است در دوران کودکی و بلوغ ظاهر شوند اگرچه افراد بسیاری هیچگونه علائمی تا زمان بزرگسالی از خود نشان نمی دهند.این عارضه ممکن است ارثی باشد یا اینکه در طول زندگی تجمع پیدا کرده باشد.
 

برای پرسیدن سوالات پزشکی خود، می توانید به ربات تلگرام هوشمند سبزوسالم مراجعه کرده و سوالات خود را از پزشکان متخصص بپرسید.
آدرس ربات تلگرام سبزوسالم:

https://t.me/askq_bot
کمبود ایمنی متغیر (CVID)اختلال سیستم ایمنیپروتئینیاختلالات هاضمه،اختلالات خون و سرطان
مقالات مرتبط
درمان بی خوابی بدون دارو (کلیک کنید)
اینجا باهوش تر میشوید!
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه