منوی اصلی
بهترین متخصصین و مراکز مغزواعصاب و روان در تهران

تاكي كاردي بطني

ventricular tachycardia

نوعي اختلال ريتم قلب (آريتمي)

شرح بیماری

تاكي كاردي بطني، نوعي اختلال ريتم قلب (آريتمي) است كه در آن ضربان قلب بسيار تند و سريع صورت ميگيرد و اين موضوع به دليل بروز مشكل در سيستم الكتريكي قلب ميباشد.
در تاكي كاردي بطني، بدليل ضربان بيش از حد و سريع، قلب به اندازه كافي قادر به پمپاژ خون به بدن و ريه ها نميباشد. تاكي كاردي بطني ممكن است كوتاه (تنها براي چند ثانيه و معمولا بدون هيچ نشانه اي) يا طولاني مدت باشد كه با علائم و نشانه هاي سرگيجه يا سبكي سر همراه است. اين وضعيت معمولا در بيماران مبتلا به مشكلات قلبي مانند بيماري عروق كرونري، كارديوميوپاتي و برخي از انواع بيماري هاي دريچه قلب اتفاق مي افتد.
در برخي موارد، چنانچه  تاكي كاردي بطني درمان نشود، ممكن است منجربه بروز وضعيتي شود كه در آن ضربان بطني قلب نامنظم شود (فيبريلاسيون بطني) و سبب ايست ناگهاني قلب و نهايتا مرگ شود. تاكي كاردي بطني همچنين منجربه از كار افتادن قلب ميشود، خصوصا در موارديكه ضربان قلب بسيار تند است، بيش از يك مدت طولاني بطول بيانجامد و از قبل يك بيماري قلبي زمينه اي وجود داشته باشد.

برای پرسیدن سوالات پزشکی خود، می توانید به ربات تلگرام هوشمند سبزوسالم مراجعه کرده و سوالات خود را از پزشکان متخصص بپرسید.
آدرس ربات تلگرام سبزوسالم:

https://t.me/askq_bot
اختلالريتم قلبآريتميضربانتندسريعسيستم الكتريكيقلب
مقالات مرتبط

ویدئو های سبز و سالم

ما نفت میجویم یا آدامس؟!

ما نفت میجویم یا آدامس؟!

آدامس نوعی جویدنیِ مصنوعی است که برای تازه کردن دهان یا بوبری یا سرگرمی به‌کار می‌رود. مواد تشکیل‌دهنده آدامس عبارتند از پایه آدامس (۳۰٪)، شیرین‌کننده‌ها (۵۹٪)، شیرین‌کننده‌های قوی (۰٫۵٪)، نرم‌کننده‌ها (۲٪)، شیره ذرت (۱۰٪)، طعم‌دهنده‌ها (۴٪)، اجزاء فعال (۵٪) و رنگ‌های خوراکی. آدامس، یکی از فرآورده های نفتی است. در این انیمیشن با مراحل ساخت آدامس آشنا میشوید.

باکتری های مفید در تولید نان و پنیر

باکتری های مفید در تولید نان و پنیر

باکتری ها خیلی بدنام شده اند، اما در حقیقت تنها 1 درصد آنها خطرناک هستند و بقیه باکتری ها مفید و ضروری محسوب می شوند. به عنوان مثال باکتری هایی که در ساخت نان و پنیر نقش دارند، بسیار مفیدند.

فیلمی کوتاه و موثر در رابطه با افسردگی

فیلمی کوتاه و موثر در رابطه با افسردگی

افسردگی یک اختلال روحی رایج است که در بین زنان و مردان شایع می باشد. اما راهکارهایی برای پیشگیری و درمان این اختلال وجود دارد. در این ویدئو به نکاتی مهم در مورد افسردگی اشاره می کنیم.

علت بیش فعالی یا ADHD چیست؟

علت بیش فعالی یا ADHD چیست؟

کودکان مبتلا به بیش فعالی دارای ساختار مغزی متفاوتی هستند. در این ویدئو به این ساختار متفاوت و علت بروز بیش فعالی می پردازیم.

از پزشکان ما بپرس
سوالات خود را از پزشکان متخصص ما بپرسید

در صورت که سوال و یا مشکل پزشکی خاصی دارید به راحتی می توانید سوالات خود را از پزشکان متخصص ما بپرسید و به سرعت پاسخ تخصصی دریافت کنید. برای این منظور می توانید از ربات تلگرامی ما با نام @askq_bot استفاده کنیبد.

برای انتقال به ربات پرسش و پاسخ پزشکی کلیک کنید
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه