منوی اصلی
بهترین متخصصین و مراکز مغزواعصاب و روان در تهران

آنوریسم آئورت

Aortic Aneurysm

انوریسم آئورت یک برآمدگی غیرطبیعی است که در دیواره رگ های خونی اصلی (آئورت) بروز می کند. آئورت خون را از قلب به بدن حمل می کند. آنوریسم آئورت در هر جایی از آئورت ممکن است بروز کند و ممکن است لوله ای شکل یا گرد باشد.

شرح بیماری

آنوریسم آئورت یک برآمدگی غیرطبیعی است که در دیواره رگ ای خونی اصلی (آئورت) بروز می کند. آئورت خون را از قلب به بدن حمل می کند. آنوریسم آئورت در هر جایی از آئورت ممکن است بروز کند و ممکن است لوله ای شکل یا گرد باشد
انواع آنوریسم آئورت عبارتند از: 

  • آنوریسم آئورت شکمی. این آئورت در بخشی که آئورت از شکم عبور می کند، رخ می دهد. 
  • آنوریسم آئورت قفسه سینه. این آئورت در بخشی که آئورت از حفره قفسه سینه عبور می کند، رخ می دهد.

در برخی موارد ممکن است فرد به آنوریسم آئورت شکمی و آنوریسم آئورت قفسه سینه مبتلا باشد. 
ابتلا به آنوریسم آئورت خطر پارگی یا دیسکشن آئورت را افزاایش می دهد. پاگی آئورت زمانی رخ می دهد که یک پارگی در لایه داخلی دیواره آئورت ایجاد شود. این امر باعث می شود یک یا چند لایه از دیواره آئورت از یکدیگر جدا شوند که منجر به ضعیف شدن دیواره آئورت می شود. به علاوه آنوریسم آئورت خطر پارگی کامل آئورت را نیز افزایش می دهد. 

برای پرسیدن سوالات پزشکی خود، می توانید به ربات تلگرام هوشمند سبزوسالم مراجعه کرده و سوالات خود را از پزشکان متخصص بپرسید.
آدرس ربات تلگرام سبزوسالم:

https://t.me/askq_bot
آنوریسم آئورتآئورترگ های خونی اصلیآنوریسم آئورت شکمیآنوریسم آئورت قفسه سینه
مقالات مرتبط
درمان بی خوابی بدون دارو (کلیک کنید)
اینجا باهوش تر میشوید!
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه