منوی اصلی
بهترین متخصصین و مراکز مغزواعصاب و روان در تهران

استرسونرو بلاستوما

Esthesioneuroblastoma

استرسونرو بلاستوما یک نوع نادر از سرطان است که در اثر پروتئین بالا در حفره های مجاری مخاطی اتفاق می افتد.

شرح بیماری

استرسونرو بلاستوما یک نوع نادر از سرطان است که در اثر پروتئین بالا در حفره های مجاری مخاطی اتفاق می افتد.
ناحیه ای که استرسونرو بلاستوما شروع به سرایت میکند توسط استخوانی که دارای حفره های ریزی است و به عصب هایی که بویایی (عصب های شامه) را کنترل میکنند اجازه عبور میدهد،جدا شده است.


استرسونرو بلاستوما که در هر گروه سنی بزرگسالان میتواند ایجاد شود،به آهستگی به عنوان یک تومور در حفره مجاری مخاطی شروع به عمل میکند و ممکن است در سینوس ها،چشم ها یا مغز بزرگ شده و تکثیر شوند..افرادی که مبتلا به استرسونرو بلاستوما هستند،همچنین ممکن است حس بویایی خود را از دست داده،خونریزی شدید داشته باشند و تنفس سخت و دشواری را از طریق سوراخ های بینی (در اثر بزرگ شدن تومور) تجربه کنند


استرسونرو بلاستوما همچنین میتواند به غده های لنف به غده های گردن یا غده های بناگوشی تبدیل شود.در موردهای بدخیم، استرسونرو بلاستوما میتواند به دیگر بخش های مغز و بدن سرایت کند.(مانند شش ها،کبد و استخوان ها)


درمان استرسونرو بلاستوما معمولا شامل جراحی میشود.همچنین اغلب اوقات،پرتودرمانی و شیمی درمانی توصیه میشوند

برای پرسیدن سوالات پزشکی خود، می توانید به ربات تلگرام هوشمند سبزوسالم مراجعه کرده و سوالات خود را از پزشکان متخصص بپرسید.
آدرس ربات تلگرام سبزوسالم:

https://t.me/askq_bot
استرسونرو بلاستومایک نوع نادر از سرطانحفره های مجاری مخاطیپروتئین بالا
مقالات مرتبط
درمان بی خوابی بدون دارو (کلیک کنید)
اینجا باهوش تر میشوید!
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه