منوی اصلی
بهترین متخصصین و مراکز مغزواعصاب و روان در تهران

سرطان فوق کلیه ، سرطان غدد آدرنال

adrenal cancer

سرطان غدد آدرنال نوعی سرطان نادر و کمیاب است  که درغدد مثلثی (غدد آدرنال) بوجود می آید  .این غدد در بالای کلیه ها واقع شده اند.سرطان آدرنال، همچنین سرطان آدرنوکورتیکال (adrenocortical )نامیده می شود، این سرطان می تواند در هر سنی رخ دهد.

شرح بیماری

سرطان غدد آدرنال نوعی سرطان نادر و کمیاب است  که درغدد مثلثی (غدد آدرنال) بوجود می آید  .این غدد در بالای کلیه ها واقع شده اند. غدد آدرنال مسئول تولید هورمون هایی هستند که میتوانند وظایف مهم بدن را تنظیم کنند که دربرگیرنده ضربان قلب و فشار خون می باشد .


سرطان آدرنال، همچنین سرطان آدرنوکورتیکال (adrenocortical )نامیده می شود، این سرطان می تواند در هر سنی رخ دهد. اما سرطان  غدد آدرنال( سرطان غده فوق کلیه) در بین افراد 40 تا 50 سال یا کودکان بیشتر دیده می شود .


سرطان آدرنال اغلب تهاجمی است. هنگامی که سریع تشخیص داده شود ، شانس درمان سریع نیز وجود دارد. اما اگر سرطان به مناطق فراتر از غده آدرنال پخش شود، احتمال بهبودی کمتر است . درمان می تواند برای تاخیر در پیشرفت و یا عود بیماری مورد استفاده قرار گیرد.

 

هر رشدی در غده آدرنال نشان دهنده سرطان نمی باشد. تومورهای آدرنال غیر سرطانی (خوش خیم) ، از جمله آدنوم و یا فئوکروموسیتوم، همچنین می توانند در غده آدرنال تشکیل شوند.

برای پرسیدن سوالات پزشکی خود، می توانید به ربات تلگرام هوشمند سبزوسالم مراجعه کرده و سوالات خود را از پزشکان متخصص بپرسید.
آدرس ربات تلگرام سبزوسالم:

https://t.me/askq_bot
سرطان فوق کلیهسرطان غدد آدرنالغدد آدرنالسرطان آدرنوکورتیکالتومورهای آدرنال غیر سرطانیآدنومفئوکروموسیتوم
مقالات مرتبط
درمان بی خوابی بدون دارو (کلیک کنید)
اینجا باهوش تر میشوید!
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه