منوی اصلی
بهترین متخصصین و مراکز مغزواعصاب و روان در تهران

تومورهای بدخیم غلاف عصبی محیطی

malignant peripheral nerve sheath tumors

سرطان مربوط به لایه های محافظ عصب هایی که از طناب نخاعی در بدن گسترده می شوند، تومورهای بدخیم غلاف عصبی محیطی نامیده می شوند.

شرح بیماری

تومورهای بدخیم غلاف عصبی محیطی نوعی سرطان هستند که در لایه محافظ عصب هایی بروز می کند که از طناب نخاعی در بدن گسترده می شوند.

توموهای بدخیم غلاف عصبی محیطی در هر بخشی از بدن ممکن است رخ دهند، اما اغلب در بافت های عمیق دست ها، پاها یا تنه بروز می کنند. این تومورها باعث درد و ضعف در بخش هایی از بدن بیمار شده و منجر به بروز توده در این بخش ها می شود.

تومورهای بدخیم غلاف عصبی محیطی بدخیم معمولا در افراد مبتلا به یک شرایط ارثی رخ می دهد و یا در افرادی که تحت اشعه درمانی برای سرطان قرار گرفته اند. با این حال اکثر افراد مبتلا به این بیماری دارای هیچ عامل تشدید کننده ای برای بیماری خود نیستند.

بیماری تومورهای غلاف عصبی محیطی معمولا با جراحی درمان می شود. در موارد خاص پرتو درمانی و شیمی درمانی نیز توصیه می شوند. 

برای پرسیدن سوالات پزشکی خود، می توانید به ربات تلگرام هوشمند سبزوسالم مراجعه کرده و سوالات خود را از پزشکان متخصص بپرسید.
آدرس ربات تلگرام سبزوسالم:

https://t.me/askq_bot
تومورهای بدخیم غلاف عصبی محیطیسرطان عصب نخاعیتومورهای بدخیم نخاعی
مقالات مرتبط
درمان بی خوابی بدون دارو (کلیک کنید)
اینجا باهوش تر میشوید!
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه