منوی اصلی
بهترین متخصصین و مراکز مغزواعصاب و روان در تهران

آسيب عصب محيطي

peripheral nerve injuries

تداخل در عملكرد برقراري ارتباط ميان عضلات و اندام ها 

شرح بیماری

عصب محيطي با مغز، نخاع و ساير قسمت هاي بدن، از جمله پوست و عضلات مرتبط است. عصب محيطي بسيار حساس و آسيب پذير ميباشد. كوچكترين آسيبي به اين عصب منجربه بروز تداخل در عملكرد برقراري ارتباط ميان عضلات و اندام ها خواهد شد.
چنانچه فردي پس از يك تصادف يا شكستگي استخوان، در دست يا پايش احساس گرفتگي و بيحسي كند، امكان دارد آسيبي به يك يا چند عصبش وارد آمده باشد. همچنين ممكن است به سبب عواملي چون باريك شدن مجاري، وجود توده يا ساير بيماري ها، اعصاب فشرده شوند و گرفتگي و بيحسي حاصل گردد.
در بروز آسيب عصب محيطي، انجام مراقبت هاي پزشكي، به محض آسيب وارد آمدن بسيار حائز اهميت است. زيرا در صورت اقدام فوري و آني، بافت عصب قابل ترميم خواهد بود. تشخيص و درمان زودهنگام از بروز پيامدها و آسيب هاي دائمي پيشگيري خواهد كرد.

برای پرسیدن سوالات پزشکی خود، می توانید به ربات تلگرام هوشمند سبزوسالم مراجعه کرده و سوالات خود را از پزشکان متخصص بپرسید.
آدرس ربات تلگرام سبزوسالم:

https://t.me/askq_bot
مغزعضلاتاندامتداخلعملكردارتباط
مقالات مرتبط

ویدئو های سبز و سالم

درمان بی خوابی بدون دارو (کلیک کنید)
اینجا باهوش تر میشوید!
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه