منوی اصلی
بهترین متخصصین و مراکز مغزواعصاب و روان در تهران

پوچيتيس

pouchitis

پوچيتيس به التهاب جداره داخلي كيسه اي (پاچ) كه پس از درمان و جراحي كوليت اولسراتيو و برخي بيماري هاي خاص بوجود مي آيد، گفته ميشود. 

شرح بیماری


پوچيتيس به التهاب جداره داخلي كيسه اي (پاچ) كه پس از درمان و جراحي كوليت اولسراتيو و برخي بيماري هاي خاص بوجود مي آيد، گفته ميشود. بسياري از افراديكه بطور جدي به كوليت اولسراتيو مبتلا هستند، در نهايت با برداشتن روده بزرگ و آناستوموز (پيوند) كيسه ايلئونال (IPAA) و همچنين جراحي كيسه J به اين عارضه مبتلا خواهند شد.
جراحان با استفاده از بخش انتهايي روده كوچك (ايلئوم)، كيسه اي را ايجاد ميكنند كه شبيه حرف لاتين J است. اين كيسه در منطقه اي درست بالاي مقعد متصل ميشود تا پيش از حذف آن، ضايعات را در خود نگه دارد.
پوچيتيس از پيامدهاي آناستوموز كيسه ايلئونال ميباشد كه در 23 تا 46 درصد افراد اتفاق مي افتد. علائم و نشانه هاي پوچيتيس شامل اسهال، دل درد، درد مفاصل، گرفتگي عضلات، تب، افزايش دفعات اجابت مزاج، نشت شبانه مدفوع، بي اختياري مدفوع و نياز فوري به اجابت مزاج ميباشد.
 

برای پرسیدن سوالات پزشکی خود، می توانید به ربات تلگرام هوشمند سبزوسالم مراجعه کرده و سوالات خود را از پزشکان متخصص بپرسید.
آدرس ربات تلگرام سبزوسالم:

https://t.me/askq_bot
Pouchitisالتهابجدارهداخليكيسهپاچكوليت اولسراتيودرمانجراحي
مقالات مرتبط

ویدئو های سبز و سالم

درمان بی خوابی بدون دارو (کلیک کنید)
اینجا باهوش تر میشوید!
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه