منوی اصلی
بهترین متخصصین و مراکز مغزواعصاب و روان در تهران

آژنزی واژن

vaginal agenesis

آژنزي واژن، اختلالي است كه پيش از تولد شكل ميگيرد. در اين اختلال، كانال عضلاني متصل به رحم (واژن)، نميتواند بطور كامل رشد كند. 

شرح بیماری

آژنزي واژن، اختلالي است كه پيش از تولد شكل ميگيرد. در اين اختلال، كانال عضلاني متصل به رحم (واژن)، نميتواند بطور كامل رشد كند. بدنبال اين اتفاق، ساير مشكلات نيز ظاهر خواهند شد. برخي از اين مشكلات شامل كوچك بودن رحم، يا عدم وجود رحم ميباشد.
جهت درمان آژنزي واژن، يك تيم پزشكي مشتمل بر متخصصين اطفال، متخصصين زنان و زايمان، و جراح روده براي يافتن مناسب ترين راه حل با يكديگر همكاري و همراهي مينمايند. 
فرد، پس از درمان، قادر است به فعاليت جنسي بپردازد؛ اما بسياري از زنان مبتلا به اين اختلال قادر به باردار شدن نميباشند. با اين حال، چنانچه فرد مبتلا، از تخمدان سالمي برخوردار باشد، امكان باردار شدن از طريق لقاح آزمايشگاهي (روش رحم جايگزين) برايش ميسر خواهد بود.
 

برای پرسیدن سوالات پزشکی خود، می توانید به ربات تلگرام هوشمند سبزوسالم مراجعه کرده و سوالات خود را از پزشکان متخصص بپرسید.
آدرس ربات تلگرام سبزوسالم:

https://t.me/askq_bot
آژنزيواژناختلالرحمرشد
مقالات مرتبط

ویدئو های سبز و سالم

درمان بی خوابی بدون دارو (کلیک کنید)
اینجا باهوش تر میشوید!
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه