منوی اصلی
بهترین متخصصین و مراکز مغزواعصاب و روان در تهران

آگاماگلوبولينمي وابسته به جنس

x-linked agammaglobulinemia

آگاماگلوبولينمي وابسته به جنس، كه به اختصار به آن XLA نيز ميگويند، نوعي اختلال ژنتيكي سيستم ايمني بدن است كه توانايي بدن را جهت مبارزه با عفونت كاهش ميدهد. 

شرح بیماری

آگاماگلوبولينمي وابسته به جنس، كه به اختصار به آن XLA نيز ميگويند، نوعي اختلال ژنتيكي سيستم ايمني بدن است كه توانايي بدن را جهت مبارزه با عفونت كاهش ميدهد. افراد مبتلا به XLA ممكن است به عفونت هاي گوش داخلي، سينوس ها، دستگاه تنفسي، دستگاه گردش خون و اندام هاي داخلي مبتلا شوند.
با وجوديكه XLA اغلب بطور انحصاري مردان را درگير ميسازد، اما زنان نيز ميتوانند ناقل ژنتيكي اين بيماري باشند. تشخيص XLA اغلب در نوزادي و دوران كودكي اتفاق مي افتد. اين بيماري بصورت عفونت هاي مكرر در كودكان بروز ميابد. گاهي اوقات تشخيص اين بيماري تا دوران بلوغ بطول مي انجامد.
 

برای پرسیدن سوالات پزشکی خود، می توانید به ربات تلگرام هوشمند سبزوسالم مراجعه کرده و سوالات خود را از پزشکان متخصص بپرسید.
آدرس ربات تلگرام سبزوسالم:

https://t.me/askq_bot
آگاماگلوبولينميXLAاختلالژنتيكيسيستم ايمني بدنعفونت
مقالات مرتبط

ویدئو های سبز و سالم

درمان بی خوابی بدون دارو (کلیک کنید)
اینجا باهوش تر میشوید!
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه