1.مکمل های امگا 3 
میتوانید در خصوص مصرف مکمل های حاوی امگا 3 با پزشکتان مشورت نمایید ولی همه افراد به آن نیاز ندارند .مصرف بیش از اندازه امگا 3 میتواند باعث بروز خونریزی در تعدادی از مردم شود .اگر پزشکتان مصرف این قرص ها را برای شما مجاز می‌داند ،دو نوع با نامهای DHA و EPA را انتخاب کنید 

2..نوشیدنی های شیرین مصرف نکنید 
یکی از ساده‌ترین روش‌های کاهش تری گلیسیرد ،کاهش میزان مصرف نوشیدنی های شیرین است که حاوی میزان زیادی از فروکتوز میباشند .سعی کنید تا مصرف نوشیدنی های شیرین را به هفته‌ای 36 اونس کاهش دهید که به معنای سه قوطی 12 اونسی از نوشابه میباشد .

3.وزنتان را کاهش دهید 
اضافه وزن به‌خصوص در ناحیه دور کمر میتواند باعث افزایش تری گلیسیرد شود .سعی کنید تا به میزان متعادلی وزن خود را کاهش دهید .

4.ورزش کنید 
اگر به تازگی کمی اضافه وزن پیدا کرده‌اید ،با ورزش میتوانید سطح تری گلیسیرد خونتان را کاهش دهید و در کنار آن لاغر شوید .میتوانید هفته‌ای 5 بار ورزش کنید .در این صورت سطح تری گلیسیرد خونتان به میزان 20 تا 30 درصد کاهش خواهد یافت .شنا ،کلاس رقص و یا پیاده روی آرام همه گزینه های ایده‌آلی برای افراد تازه کار هستند .

5.به پزشک مراجعه نمایید 
یک از مایش خون معمولی میتواند سطح تری گلیسیرید خونتان را به خوبی مشخص سازد .ممکن است پزشکتان در کنار آن احتمال ابتلا به سایر بیماری‌ها مانند بیماری‌های کلیوی ،دیابت ،اختلالات غدد فوق کلیوی  و چاقی را هم ارزیابی کند .به سطوح متفاوت تری گلیسیرد توجه نمایید :
-نرمال -کمتر از 150 mg/dL 
-مرزی -150 تا 199    mg/dL 
-بالا -200 تا 499   mg/dL 
-خیلی بالا -500 mg/dL  به بالا 

5.دارودرمانی 
اگر تغییر سبک زندگی و مواد غذایی مصرفی نتوانند به اندازه کافی برای شما مؤثر باشند ،پزشکتان از دارودرمانی استفاده خواهد کرد .فیبرات ،نیاسین ،استاتین  و سطح بالایی از روغن ماهی همه گزینه های خوبی هستند .پزشکتان با توجه به سطح تری گلیسیرد و انواع کلسترولها بهترین روش درمانی را برای شما انتخاب خواهد کرد .

6.به جای گوشت قرمز از ماهی مصرف کنید
امگا 3 های مفید برای قلبتان میتوانند سطح تری گلیسیرد را کاهش دهند .دفعه بعدی که قصد داشتید بیرون غذا بخورید به جای  برگر و یا استیک ،ماهی سفارش دهید .سعی کنید تا هفته‌ای دو بار ماهی بخورید .سالمون ،ماهی خالخالی ،ساردین ،شاه ماهی ،قزال الا . الباکور همه منابعی سرشار از اسید های چرب امگا 3 هستند .

7.اجیل و سبزیجات را در لیست مواد غذایی خود قرار دهید 
سایر منابع اسید های چرب امگا 3 عبارتند از :
-گردو 
-بذر کتان 
-اسفناج 
-لوبیا
-سبزیجات سالاد 
-جوانه بروکسل 
-کلم پیچ 

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران