چروک های پوستی برای بسیاری از خانمها عذاب اور  است و زیبایی انها را خدشه دار میکند .برای رفع چروک های پوستی هم روش های متفاوتی وجود دارد .
ولی روش ها ی ارزان و غیر جراحی هم برای کاهش این چروک ها وجود دارد و شما میتوانید با یادگیری نکات گریم و ارایشی  انها را به راحتی پنهان کنید.در این پست به این نکات می پردازیم :


1.از مرطوب کننده ها استفاده نمایید
 معمولا با پیری ،چروک های پوستی بیشتر میشوند  ولی با مرطوب کننده های پوستی میتوانید با  خطوط عمیق  مبارزه کنید .
 بهتر است به دنبال مرطوب کننده هایی بگردید که حاوی هیالورونیک اسید باشد .این ماده اب را جذب کرده و باعث سفتی و چاقی  پوست میشود .


2.رتینوئید ها را انتخاب کنید
رتینوئید ها پوست شما  را تحریک میکند تا کلاژن بیشتری تولید کند که خود با چروک های پوستی مبارزه میکند .شما میتوانید  محصولاتی را بخرید که حاوی رتینول های تجویزی میباشد  و یا از یک  از یک داروی رتینوئیدی با تجویز پزشکتان استفاده کنید .داروهای تجویزی  را مطابق با دستور پزشک مصرف کنید .بیشتر محصولات بهداشتی بین 6 هفته تا 3 ماه پس از مصرف بروی پوست اثر میگذارند .
 همچنین بهتر است استفاده از کرم ضد افتاب را فراموش نکیند  .رتینوئید ها حساسیت پوست را به نور خورشید افزایش میدهند .مصرف روزانه ی ضد افتاب در پیشگیری از بروز چروک های پوستی هم موثر است .


3.از مصرف بیش   از اندازه ی  کرم های ضد پیری بپرهیزید
 بهتر است در هر زمان فقط یک تا دو کرم ضد چروک را انتخاب نمایید نه بیشتر .
مصرف بیش از اندازه ی این کرم ها میتواند پوست شما را حساس کند و باعث شود تا علائم پیری بیشتر مشخص شوند . بهتر است با یک محصول اغاز کنید و  پس از یک ماه و یا بیشتر محصول دیگری را انتخاب کنید .
میتوانید به دنبال عبارتی مانند فناوری پپتاید و یا ویتامین سی  و یا فناوری فاکتور رشد  بروی این محصولات بگردید .


4.ارایش  خود را با یک پرایمر سیلیکونی اغاز کنید
میتوانید پس از استفاده از یک مرطوب کننده به سراغ  پرایمر ها بروید تا  چروک های پوستی  نرم و محو شوند و سپس از کرم پودر و مواد مشابه مصرف کنید .
بهتر است از پرایمری استفاده کنید که  حاوی سیلیکون است تا  بافت ناهموار پوست و چروک های پوستی  را پر کند .


5.از کرم پودری رقیق   و مرطوب برای پوستتان استفاده کنید
 کرم پودر های غلیظ باعث میشوند تا شما پیرتر به نظر بیایید ولی یک کرم پودر رقیق و مرطوب کننده بهترین گزینه برای شماست . همچنین به منظور پنهان سازی  لکه های تیره  میتوانید پیش از  مصرف کرم پودر ،کانسیلر را با انگشتتان بروی لکه های تیره  بزنید .
در صورتی که چروک های پوستی را به میزان زیادی بپوشانید ،بیشتر جلب توجه میکنند .


6.با پودر ها شفافیت پوست خود را بیشتر کنید
 پودر های معدنی  و حاوی  ذرات ریز  باعث میشوند تا بازتاب نور از پوست شما بیشتر شود و درخشندگی خاصی به پوستتان میدهد .
رژگونه ی کرمی هم به نسبت رژ گونه ی پودری تاثیر بیشتری در  پنهان سازی چروک های پوست دارد و توجه زیادی را به این نواحی جلب نمیکند .


7.ارایش چشمانتان را بیشتر کنید
بیشتر ارایشگران معروف سعی میکنند تا جذابیت چشم را افزایش دهند تا بدین وسیله توجه دیگران  به چروک های پوستی کاهش یابد .
بهتر است به جای رنگ های متغیر از یک رنگ مات  برای سایه چشمانتان استفاده کنید . در صورتی که برا ی این کار به سراغ رنگ   های متالیک و براق بروید ، چروک های پوستی بیشتر نشان داده میشوند و توجه دیگران به پوست های چروک خورده افزایش می یابد .
رنگهای طبیعی بهترین کاربرد را دارند .ازسایه های روشن  بروی پلک ها و سایه های خنثی و نرم برای چین و چروک ها استفاده کنید .


8.لبهایتان را فراموش نکنید
اجازه ندهید که چروک های پوستی باعث نابودی زیبایی لبهایتان شوند و با انتخاب  یک مداد لب یا رژ لب  و براق کننده به ان زیبایی بخشید .
دور لبهایتان را نیز با یک  خط لب کرم مانند و پایدار و سازگار با رنگ لبهایتان خط بکشید .سپس رژ لب را با ضربه های انگشت دستتان بروی لب های خود بزنید .
در نهایت هم کمی براق کننده ی لب را بروی مرکز لبتان بزنید  تا رنگ ان پایدارتر شود و زیبایی بیشتری به شما بخشد .

 

 

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران