سلولیت از عارضه‌هایی است که تعداد زیادی از خانمها به آن گرفتارند و از روش‌های متفاوتی برای رفع آن استفاده میکنند .در این پست به سایر روش‌های رفع سلولیت می‌پردازیم :
   
ماساژ 

نوعی روش درمانی به نام اندرمولوژی وجود دارد که با استفاده از ساکشن و غلتک پوست را حرکت داده و باعث بهبود گردش خون می‌شود .
این روش به مدت 10 تا 45 دقیقه طول میکشد  و به مدت چندین ماه و دو بار در هفته انجام میگیرد .این روش هزینه زیادی داشته و محققان باور دارند که تأثیر چندانی در رفع سلولیت هم ندارد .

سایر دستگاهها 

دستگاههای زیادی در مطب پزشکان وجود دارند  که تضمین کننده رفع سلولیت بدون جراحی هستند .تعدادی از این دستگاه‌ها از امواج رادیویی استفاده میکنند و تعدادی دیگر از لیزر ..در انواع جدیدی از این دستگاه‌ها هم از امواج صوتی قوی استفاده می‌شود .
لیزر و امواج رادیویی با انتشار گرما عمل میکنند  تا پوست سفت و ضخیم شود و بخشی از چربی های انباشته شده در زیر پوست ذوب شوند .امواج صوتی هم باعث نابودی ارتباطات سپتا می‌شوند که خود پوست را به سمت پایین کشیده  و گودی ها را بوجود می آورند .
بیشتر این روش‌های درمانی به چندین جلسه نیاز دارند و هزینه آن‌ها هم با توجه به فناوری کاربردی  و تعداد جلسات متغیر خواهد بود .
 در صورتی که از بهترین فناوری موجود استفاده شود  ،حدود 25 تا 50درصد مردم شاهد بهبود 25 تا 50 درصدی سلولیت ها خواهند بود که در طی زمان از بین می‌روند .

 رفع سلولیت با جراحی های زیبایی

در ژانویه سال 2012 سازمان غذا و دارو نوعی  جراحی  برای سلولیت به نام سلولاز را تأیید کرد .
سلولاز نوعی لیزر است که مجهز به فناوری انتشار پرتوها به اطراف میباشد  و از طریق برش های کوچک در زیر پوست قرار داده میشو د.این لیزر با الگوی توری مانند  ارتباطات سپتا را در هم میشکند که عامل بروز فرورفتگی های پوستی است .همچنین این لیزر تکه‌های چربی را اب کرده  و  و برامدگی های پوستی را نابود میکند .حتی شرکت تولید کننده ی این لیزر ادعا میکند که میتوان از آن برای رفع چروک های پوستی هم استفاده نمود .
ممکن است جراحی با توجه به اندازه ناحیه درمانی چندین ساعت طول بکشد .جراح پیش از آغاز درمان ،از مسکن ها برای بی حسی ناحیه درمانی استفاده میکند .
دوران نقاحت این جراحی حدود 3 تا 4 هفته است سایر عوارض جانبی آن شامل تورم و خارش  و رنگ پریدگی است که مشابه علایم افرادی است که از لیپوساکشن استفاده میکنند .6 ماه پس از جراحی نتایج نهایی مشخص می‌شوند .
رفع سلولیت در این روش از طریق جراحی صورت میگیرد و به همین دلیل با مشکلاتی همراه است ولی پس از آن میزان رضایت بیمار بالای 90 درصد خواهد بود .این پروسیجر تا به حال بروی 50 نفر آزمایش شده است و به طور میانگین آن‌ها شاهد بهبود 60 درصدی سلولیت های خود بودند .نتایج حاصل از این جراحی تا دو سال باقی خواهند ماند .
محققان باور دارند که این روش بیشترین اثر بخشی را برای خانمهایی دارد که به فرو رفتگی های پوستی دچارند و یا فراز و نشیب هایی بروی پوست خود دارند ولی برای خانمهایی که به فرورفتگی های عمیق  و لایه‌های بزرگ چربی دچارند،مناسب نمیباشد.
در این فناوری ساختار سه بعدی پوست تغییر میکند که به نظر خیلی جالب می‌آید .
البته هنوز سؤالاتی در زمینه وجود دارد که باید به آن‌ها پاسخ گفت مانند مدت زمان پایداری ،نتایج نهایی و بهترین کاندیدای این روش .
سلولاز بهترین روش رفع سلولیت است ولی باید تحقیقات بیشتری در این خصوص صورت گیرد .

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران