از بین بردن موهای زائد بدن یک فرایند وقت گیر و خسته کننده است که هر هفته به طور منظم باید انجام شود. انجام این کار نیز با مشکلاتی همراه است، از جمله بریدگی های ناشی از تیغ یا رشد موهای زیر پوستی. با این حال ورزشکاران خانم و آقا طبق یک نظم خاص و به طور منظم موهای زائد بدن خود را از بین می برند که البته دلیل بسیار خوبی دارد. چرا ورزشکاران به طور منظم این کار را انجام می دهند؟ بسته به ورزشی هر فرد انجام می دهد، دلایل مختلفی برای اصلاح کردن موهای زائد وجود دارد که عبارتند از: بهبود نتیجه اجرا و درمان سریع تر آسیب ها و زخم ها. البته هر ورزش دارای دلایل خاص خود می باشد که شناگران، دوچرخه سواران و دونده ها مثال های خوبی در این رابطه می باشند.

لیرز موهای زائد شناگران

شناگران حرفه ای موهای کل بدن خود را اصلاح می کنند که البته دلیل خوبی برای انجام این کار وجود دارد. بررسی ها نشان داده اند که موهای زائد بدن تاثیر مستقیم بر روی اجرا دارند. طی یک بررسی انجام شده توسط محققان دانشگاه پزشکی – ورزشی امریکا، دو گروه از شناگران با یکدیگر مقایسه شدند. یکی از این گروه ها موهای زائد خود را تازه اصلاح کرده بودند و گروه دیگر یک گروه کنترل کننده بودند. نتیجه تحقیق به اینگونه بود: در گروهی که موهای زائد خود را اصلاح کرده بودند کاهش لاکتات خون، کاهش VO2 و افزایش مسافت شنا مشاهده شد.

لیرز موهای زائد دوچرخه سواران

همه می دانند که دوچرخه سواران جاده ای موهای زائد پاهای خود را از بین می برند. اما هنوز شواهدی در زمینه ارتباط بین اصلاح کردن موهای پاها و بهبود عملکرد دوچرخه سواری وجود ندارد. بنابراین دلایل آیرودینامیکی ناچیز است. دوچرخه سواران ادعا می کنند که دلایل و مزیت های دیگری برای از بین بردن موهای پاهایشان وجود دارد. ابتدا اینکه از بین بردن موهای زائد یک اقدام پیشگیرانه در مقابل بروز جوش های پوستی ناشی از دوچرخه سواری در جاده است. دلیل دیگر این است که پاهای این ورزشکاران اغلب زخمی می شوند و تمیز کردن و پانسمان پای بدون مو خیلی راحت تر است. به علاوه زمانی که هیچ مویی روی پاها نیست، ورزشکار از ماساژ لذت بیشتری می برد و ماساژور نیز راحت تر کار خود را انجام می دهد. در نهایت اینکه دوچرخه سواران لباس تنگ می پوشند که پوشیدن لباس تنگ با بدن پر از مو باعث آزار می شود.

لیرز موهای زائد دونده ها

در اغلب دوندگان با از بین بردن موهای زائد سرعت دویدن بیشتر می شود. جای تعجب نیست که با انجام این کار نوعی بهبود در عملکرد به وجود می آید. محققان این مسئله را مورد بررسی قرار دادند و مشخص شد که در نتیجه این کار زمان دویدن در هر ۱۰۰ متر به اندازه ۰٫۰۱ ثانیه کمتر می شود و در یک ماراتن به ۵٫۷ ثانیه می رسد. در این ورزش حتی کسری از ثانیه از اهمیت بالایی برخوردار است.

لیرز موهای زائد دیگر ورزشکاران

کشتی گیران نیز از آن دسته ورزشکارانی هستند که سعی در از بین بردن موهای بدن خود می کنند. این ورزشکاران برای جلوگیری از بثورات پوستی که در نتیجه مالش بروز می کنند، این کار را انجام می دهند. گروه دیگر ورزشکاران رشته پرورش اندام هستند که در این رشته از بین بردن موهای بدن جنبه زیبایی دارد.

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران