بند انداختن یکی از روش‌های رایج رفع موهای زائد به‌خصوص برای صورت است که به تازگی در غرب مورد استفاده قرار گرفته است ولی در  خاور میانه از سالهای پیش همچنان طرفداران زیادی داشته است .در این روش با استفاده از نخ های خاص موهای صورت برداشته می‌شود ولی آیا اثر بخشی و طول عمر بند انداختن بیش از لیزر موهای زائد است ؟
لیزر از روش‌های ایمن و اثر بخشی است که میتواند نتایجی دائمی داشته باشد و برای هر بخشی از بدن هم مورد استفاده قرار گیرد .بنابراین کدام یک از این دو متد بهتر هستند و شما باید از کدامیک برای رفع موهای زائد خود استفاده کنید ؟

لیزر یا بند انداختن 

انتخاب یکی از این موارد معمولاً با توجه به هزینه ،تعداد جلسات و طول آن‌ها ،ناحیه درمانی  و نوع پوست  و مو انجام میگیرد .

هزینه :کاملامشخص است که هزینه لیزر موهای زائد در هر جلسه خیلی بیشتر از بند انداختن است .ولی تعداد جلسات مورد نیاز سالانه در بند انداختن در نهایت خیلی بیشتر از لیزر خواهند بود .بنابراین اگر دیدی بلند مدت به لیزر موهای زائد داشته باشید ،خواهید دید که از نظر هزینه خیلی مقرون به صرفه تر است .
مدت زمان پایداری نتایج :اگر به این گزینه اهمیت میدهید ،ما به شما پیشنهاد میکنیم که حتماً لیزر موهای زائد را انتخاب کنید زیرا پس از 6 جلسه درمانی میتوانید یک تا دو سال از شر موهای زائد خود راحت شوید 
ناحیه درمانی :اگر شما میخواهید با سرعت زیادی و در مدتی کوتاه به ابروهای خود شکل دهید ،مسلما بند انداختن گزینه ای بهتری بریتان خواهد بود ولی اگر به دنبال رفع بلند مدت موهای زائد در سایر بخش‌های بدن خود هستید ،لیزر میتواند این مورد را برای شما تضمین کند وبند انداختن در اکثر موارد برای صورت به کار برده می‌شود .
نوع پوست و مو :افرادی که موهای روشن و پوست تیره ای دارند ،کاندیدای خوبی برای بند انداختن به شمار می‌روند ولی از لیزر برای رفع موهای افرادی استفاده می‌شود که موهای تیره و پوست روشنی دارند ودر صورتی که ویژگی‌های شما برعکس باشد ،از لیزری ویژه استفاده خواهد شد و تعداد جلسات درمانی هم با توجه به این تفاوت‌ها تعیین خواهد شد .افرادی که موهای روشن و پوست تیره ای دارند به نسبت افرادی با موهای تیره و پوست روشن به جلسات لیزر درمانی بیشتری نیاز دارند .بهتر است پیش از آغاز لیزر درمانی با یک متخصص در این زمینه مشورت کنید .

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران