منوی اصلی
انتخاب بخش بندی سوالات
سلام. اطرافیانم چند ماه پیش تشخیص دادند که پرخاشگر و زودرنج شده ام. به روانپزشکی مراجعه کردم که 4 سال پیش با سرترالین افسردگی ام را درمان کرده بود. ولی این بار به هیچ طریقی درمان نمیشوم. یک ماه ولبان مصرف کردم، ماه بعدی ولبان و آسنترا، ماه بعد دوز آسنترا بالا رفت. الان هم کپسول آلونتا(ونلافاکسین) دو بار در روز به همراه ولبان. بی تاثیر بی تاثیر. انگار افسردگی دارد در من تثبیت می شود با این داروها. لرزش دست، تاری دیدو عدم تمرکز در اثر خواب آلودگی... را هم اضافه کنید.
پاسخ
مرکز تحقیقات سبزوسالم
۴۸ / ۱۰ / ۱۱ | ساعت ۴ ق.ظ

دوست گرامی ، 

میتوان تصور کرد که عوامل ایجاد کننده  میتوانند تا چه حد آزاردهنده باشند . اما از درمان نا امید نشوید . درمان افسردگی همیشه دارویی نیست . درمان دارویی و غیردارویی است (شناختی) 

که عموما روانپزشکان از طریق روانکاوی ، پی به ریشه اصلی افسردگی میبرند و در صدد  درمان بر می آیند . تغییر شیوه زندگی ، ورزش ، هم موثر است .افسردگی مزمن  روال زندگی را برهم میزند 

پزشکان ممکن است از روان درمانی (بحث درمانی)، داروهای ضد افسردگی یا ترکیبی از این درمانها استفاده کنند.

به یک پزشک مجرب خوب مراجعه کنید 

با آرزوی سلامتی شما 

برای پرسیدن سوالات پزشکی خود، می توانید به ربات تلگرام هوشمند سبزوسالم مراجعه کرده و سوالات خود را از پزشکان متخصص بپرسید.
آدرس ربات تلگرام سبزوسالم:

https://t.me/askq_bot
تخفیف لیزر موهای زائد ویژه ماه رمضان
مقالات تصادفی

آخرین چند رسانه ای های پزشکی و سلامت

آخرین تست های سلامتی

درمان بی خوابی بدون دارو (کلیک کنید)
اینجا باهوش تر میشوید!
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه