اگرموهای شما  نازک شده با ماسک های طبیعی زیرو بدون صرف هزینه زیاد صاحب موهایی ضخیم و پرپشت بشوید.  

ماسک انگور فرنگی هندی

انگور فرنگی هندی میوه ای ضد التهاب، آنتی اکسیدان، ضد باکتری و لایه برداراست.  خواص موجود درانگور فرنگی هندی به سلامت پوست سر و رشد مو کمک می کند.     

 • یک قاشق غذاخوری انگور فرنگی هندی یا پودرآملا را با دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل مخلوط کرده و حرارت دهید تا جوش بیایذ.  این ماسک را قبل از رفتن به رختخواب  بر روی پوست سر خود ماساژ دهید.   صبح روز بعد موهای خود را با شامپو بشویید.  هرهغته این ماسک را استفاده کنید.   
 • نصف فنجان پودر انگور فرنگی هندی را با یک چهارم فنجان آب گرم مخلوط کرده و بگذارید 10 دقیقه بماند. سپس این ماسک  را به مدت 15 تا 20 دقیقه روی موهایتان بگذارید. سپس موها را آبکشی کنید.  این ماسک را چند هفته یکباراستفاده کنید.    
 • میوه انگور فرنگی هندی و عصاره آن را بخورید زیرا یک مکمل غذایی برای موهای سالم است.

ماسک روغن کرچک

ماساژدادن پوست سر با روغن کرچک سرد بطور منظم  یکی از ساده ترین روش ها  برای  ضخیم ترشدن طبیعی موها است.  این ماسک به دلیل ویسکوزیته بالا مانع ریزش موها می شود.  به علاوه، سرشار از ویتامین E و اسیدهای چرب است که برای  رشد و محافظت مومفید است. 

 1. مخلوط گرمی از دو قسمت مساوی از روغن کرچک و روغن نارگیل تهیه کنید و به موها بمالید.  این ماسک ضخامت موها را افزایش می دهد.  
 2. این ماسک را به موها و پوست سر بمالید و بصورت دایره وارماساژ دهید. 
 3. موهای خود را شانه کنید تا ماسک به همه جا نفوذ کند.  
 4. موهای خود را با یک حوله مرطوب بپوشانید.
 5. پس از حداقل یک ساعت موها را با شامپو بشویید.
 6. این ماسک را یک بار در هفته  روی موهای خود بگذارید و از موهای  براق و ضخیم لذت ببرید.

ماسک آلوئه ورا

 آلوئه ورا  علاوه برضخیمترکردن موها دارای خاصیت مرطوب کنندگی است.  همچنین به حفظ تعادل  pH  پوست سر کمک می کند.

 • ژل آلوئه ورا را از یک یا دو برگ آلوئه ورا گرفته و بر روی پوست سر خود ماساژدهید.  پس از 30 دقیقه   موهای خود را با آب ولرم بشوئید.  این ماسک را یک  یا دو بار درهفته به طور منظم برروی موها بگذارید.
 • مخلوط دو قاشق چای خوری شیر نارگیل و ژل آلوئه ورای تازه  را روی پوست سر خود بمالید و پس از حدود نیم ساعت  موها را با  شامپو بشویید.  این ماسک را یک  یا دو بار در هفته  برروی موها بگذارید.
 • هر روزیک قاشق غذاخوری آب صبر زرد  را  با معده خالی بنوشید.  اینکار برای رشد و سلامت کلی موها مؤثراست.   

ماسک حنا  

یک راه آسان برای  ضخیم تر شدن موها به طور طبیعی استفاده از حنا است.  حنا  رنگ موی طبیعی است که  موها را  ضخیم تر و نرم ترمی کند و ازآسیب رسیدن به موها پیشگیری می کند.   

 • چند برگ تازه حنا را با کمی آب مخلوط کنید.  سپس این ماسک را به مدت دو ساعت روی موها گذاشته و روی موها را با کلاه دوش بپوشانید.  بعد از چند ساعت  موهای خود را با شامپو بشویید.
 • از ترکیب آب و پودر حنا مخلوطی با غلظت ماست درست کنید.    شما  می توانید از چای سبز بجای آب استفاده کنید.  مخلوط را  یک شب کناربگذارید.  سپس  روز بعد یک تخم مرغ خام و دو قاشق چای خوری آب لیمو به این مخلوط  اضافه کنید.  این ماسک را تا زمانی که به طور کامل خشک  شود روی موهای خود قراردهید.   در نهایت  موها را با شامپو بشویید و آبکشی کنید.    

توجه داشته باشید:   هنگام  استفاده از حنا دستکش بپوشید.  

ماسک دانه کتان

دانه کتان سرشاراز اسیدهای چرب امگا 3 و پروتئین است و به ضخیم تر شدن موها به طور طبیعی کمک کند.

 • یک چهارم فنجان دانه کتان را یکشب  در آب خیس کنید.   صبح روزبعد آنها را با دو فنجان آب در حرارت بالا بجوشانید و گاهی آن را تکان دهید تا زمانی که مانند ژله غلیظ شود.  چند قطره  اسانس  به آن اضافه کنید و بگذارید خنک شود.  شما می توانید ازاین ماسک به عنوان ژل مو استفاده کنید.   ژل دانه کتان به خصوص برای کسانی که موهای مجعد و یا مواج دارند مؤثراست.
 • خوردن  پودردانه کتان تازه به داشتن موهای براق و ضخیم کمک می کند.  شما همچنین می توانید روغن دانه کتان را بخورید.

رعایت رژیم غذایی سالم

رژیم غذایی سالم سرشار از پروتئین و ویتامین ها و مواد معدنی مختلف شرط ضروری برای داشتن موهای سالم ترو ضخیم تر است.  به ویژه پروتئین و ویتامین  B به رشد و ضخیم شدن مو کمک می کند.   
رژیم غذایی سالم شامل شیر بیشتر، تخم مرغ، ماست یونانی (پروتئین ماست یونانی بیشتر از ماست معمولی است)، مرغ، ماهی های چرب، لوبیا، حبوبات، آجیل، دانه ها، غلات سبوس دار و سبزیجات تازه وسبز می باشد.

با استفاده ازاین ماسک ها درعرض چند هفته متوجه  بهبود بافت و ضخامت موی خود خواهید شد.

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران