منوی اصلی
انتخاب بخش بندی سوالات
به من ترازودون 50 میلی گرم برای بیخوابی مزمن در بیمارستان دادن . خوابم برد و تا وقتی پرستار بیدارم کرد و ازم خواست نفس عمیق بکشم . بعدش خواستم بخوابم دوباره ولی یه جوری انگار نمیتونستم نفس بکشم . مجبورم کردن اینقدر بشینم و نفس عمیق بکشم تا دارو از بدنم دفع شه . مگه این دارو برای بی خوابی مزمن نیست ؟
پاسخ
مرکز تحقیقات سبزوسالم
۴۸ / ۱۰ / ۱۱ | ساعت ۴ ق.ظ

دوست عزیز،

ترازودون یه داروی هس با اثر ضد افسردگی و یا شاید اثر هیپنوتیزمی .  گاهی اوقات در درمان بیخوابی ازش استفاده میشه .ولی شما باید دلایل بیماری خودتان را بدانید .

تمام بیمارانی که از بیخوابی رنج میبرند . درگیر استرس، افسردگی و تشویش میشوند .و بنابراین رویکرد و درمان همیشه   شامل یک قرص نیست . گاهی متخصص ، روانپزشک ، متخصص اختلالات خواب

 

رفتارهایی را که باعث ناراحتی خواب شما می شود شناسایی و اصلاح کنید.

وسایل الکترونیکی ، تبلت ، موبایل همرو قبل رفتن  به خواب خاموش کنید .

شام سنگین نخورید ، غذای تند نخورید ، قبل خواب این قدر آب ننوشید که مجبور شید برای دست شویی رفتن بیدار شید در شب .

اگر در هنگام خواب از تنفس متوقف شوید، ممکن است به علت آپنه خواب اتفاق بیفتد و اگر شما خرخر می کنید به دلیل انسداد راه هوایی (آپنه انسداد خواب). یک پلاسموموگرافی میتواند در تشخیص آن یا تعیین علت آپنه خود مفید باشد.

 

بعضی از داروهای دیگری نیز وجود دارند که می توانید سولورسین، تریازولام، آمیتریپتیلین، رملتون، دوکسپین، سووروکسان و دیگر داروها ....... قبل از شروع هرگونه درمان، سعی کنید با یک متخصص مغز و اعصاب  مشورت کنید .

امید وارم  پاسخ سوال شمارا داده باشیم .

برای پرسیدن سوالات پزشکی خود، می توانید به ربات تلگرام هوشمند سبزوسالم مراجعه کرده و سوالات خود را از پزشکان متخصص بپرسید.
آدرس ربات تلگرام سبزوسالم:

https://t.me/askq_bot
تخفیف لیزر موهای زائد ویژه ماه رمضان
مقالات تصادفی

آخرین چند رسانه ای های پزشکی و سلامت

آخرین تست های سلامتی

درمان بی خوابی بدون دارو (کلیک کنید)
اینجا باهوش تر میشوید!
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه