منوی اصلی
انتخاب بخش بندی سوالات
چه چیزی باعث درد شدید شکم میشود ؟ دکتر من حدود 5 روز هست که درد شدیدی در ناحیه بالای شکم دارم . درد تیزی که تیر میکشد . نزدیک قفسه سینم . سمت راست بدنم هست . وقتی نفس عمیق میکشم خیلی اذیت میشم علی الخصوص وقتی هوا وارد ریه هام میکنم انگار درد شدید تر میشه . توروخدا بگید که چیکار کنم؟
پاسخ
مرکز تحقیقات سبزوسالم
۴۸ / ۱۰ / ۱۱ | ساعت ۴ ق.ظ

خوب شما حدود 5 روزه که درد در ناحیه بالای شکم دارید و همان طور که ذکر کردید با تنفس عمیق تر شدید تر –در ناحیه بالای شکم – سمت راست قفسه سینه  میشود .

احتمالات زیر ممکن است  دخیل باشند .

کوستوکندریت  دنده های پایینی :

این بیماری اسامی متفاوتی دارد ، یه مشکل حاد است که با تزریق کورتیزون و یا در مواردی جراحی قابل کنترل است . بستگی به شرایط   و شدت آن دارد.

در این بیماری ، غضروفی که دنده را به استخوان سینه متصل میکند عفونی میشود .

و از بیماران خواسته میشود تا فعالیت های فیزیکی سنگین نداشته باشند

نشانه های کاسکندریت می تواند شبیه درد قفسه سینه همراه با حمله قلبی باشد. گاهی ممکن است به دلیل التهاب ماهیچه های اینترکستال  قسمت های پایینی ریه باشد .این ماهیچه ها در تنفس نقش مهمی دارند . بین قفسه سینه و دنده ها هستند و به قفسه سینه در حرکت کمک میکنند . بزرگ شدن کبد ،کلی سیستیت (التهاب کیسه صفرا) هست که به علت مسدود شدن کانال کیستیک توسط سنگ های صفرا ایجاد میشود .و باعث افزایش فشار داخل کیسه صفرا میشود . غلظت صفراوی، فشار و گاهی عفونت باکتری باعث تحریک و آسیب رساندن به دیواره کیسه صفرا، باعث التهاب و تورم کیسه صفرا می شود.

 به شما توصیه میکنیم توسط یک متخصص معاینه شوید . زیرا در بعضی از موارد لمس موضعی ؛ میتواند پزشک را در تشخیص کمک کند . انجام اشعه ایکس قفسه  سینه، سونو گرافی شکم ، را انجام دهید .

سونوگرافی شکم: سونوگرافی یک روش تصویربرداری است که اغلب در زمینه پزشکی برای اهداف تشخیص یا ارزیابی استفاده می شود. این یک روش کاملا غیر تهاجمی است که شامل استفاده از امواج صوتی با فرکانس بالا برای نقشه برداری از ساختار داخلی بدن است. نوع صدای مورد استفاده، اغلب به نام سونوگرافی، در فرکانس های دو تا 18 مگا هرتز، بسیار بالاتر از محدوده ای است که گوش انسان می تواند تشخیص دهد.

برای پرسیدن سوالات پزشکی خود، می توانید به ربات تلگرام هوشمند سبزوسالم مراجعه کرده و سوالات خود را از پزشکان متخصص بپرسید.
آدرس ربات تلگرام سبزوسالم:

https://t.me/askq_bot
تخفیف لیزر موهای زائد ویژه ماه رمضان
مقالات تصادفی

آخرین چند رسانه ای های پزشکی و سلامت

آخرین تست های سلامتی

درمان بی خوابی بدون دارو (کلیک کنید)
اینجا باهوش تر میشوید!
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه