1.قهوه

قند خون شما میتواند پس از مصرف قهوه بالا رود حتی قهوه سیاه عاری از هر گونه کالُری .کافئین موجود در قهوه چنین اثری را بوجود می آورد .چای سیاه ،چای سبز و نوشابه های انرژی زا هم همین اثر را دارند .هر فرد مبتلا به دیابت واکنش متفاوتی نسبت به غذا و نوشابه های انرژی‌زا دارد ،بنابراین بهتر است که توجه ویژه ای به واکنش‌های خود داشته باشید .سایر ترکیبات موجود در قهوه میتوانند از بروز دیابت نوع دو در افراد سالم پیشگیری نمایند .

 

2.مواد غذایی عاری از قند

تعداد زیادی از غذاها قند خون شما را افزایش میدهدند ولی چرا؟زیرا نشاسته موجود در آن‌ها حاوی کربوهیدرات زیادی است .پیش از آنکه از این مواد مصرف کنید ،میزان کربوهیدرات موجود در آن را از روی برچسب غذایی آن بخوانید .باید به قندهایی مانند زیلیتول و سوربیتول هم توجه کنید زیرا آن‌ها به جای قند ،با کربوهیدرات کمتر شیرینی بیشتری(ساکروز ) را بوجود می آورند .ولی این مقدار برای افزایش قند خون شما کافی است .

 

3.غذاهای چینی

زمانی که شما یک بشقاب بیف کنجد و یا جوجه ترش و شیرین را می‌خورید ،فقط برنج سفید برای شما مشکل ساز نمیشود بلکه غذاهای سرشار از چربی میتوانند قند خون شما را برای مدت زیادی بالا نگاه دارند .همین موضوع برای پیتزا ،سیب زمینی سرخ کرده و سایر مواد سرشار از چربی و کربوهیدرات هم صدق میکند .قند خون خود را دو ساعت پس از مصرف یک ماده غذایی چک کنید تا نحوه واکنش خود به آن ماده را متوجه شوید .

 

4.سرماخوردگی شدید

قند خون شما در طی دوران مبارزه بدنتان با یک بیماری افزایش می‌یابد .از آب و سایر مایعات برای آب رسانی به بدنتان استفاده کنید .در صورتی که بیش از دو ساعت علائمی همانند اسهال و یا استفراغ داشتید و یا به مدت دو روز بیمار بودید و بهتر نشدید ،حتما به پزشکتان اطلاع دهید .اگاه باشید که تعدادی از داروها به‌خصوص انتی بیوتیک ها و داروهای ضد گرفتگی که سینوس شما را باز میکنند ،بر افزایش فشار خون شما موثرند .

 

5.استرس های شغلی

آیا در محیط کارتان نگران و آشفته هستید ؟زمانی که شما تحت استرس هستید ،بدنتان هورمونهایی تولید میکند که باعث افزایش فشار خون شما می‌شوند .این حالت برای افراد مبتلا به دیابت نوع دو بسیاررایج است .سعی کنید با تنفس های عمیق و ورزش خود را آرام کنید .همچنین در صورت امکان موارد عامل استرس را در زندگی خود تغییر دهید .

 

6.نان شیرینی حلقوی

تفاوت بین خوردن یک تکه نان معمولی سفید یا نان حلقوی چیست ؟مورد دوم سرشار از کربوهیدرات است -بیش از یک تکه نان .بنابراین اگر هوس یکی از این نانها را کرده‌اید فنوع کوچکش را انتخاب کنید .

 

7.نوشیدنی های ورزشی

این نوشیدنی ها به شما کمک میکنند تا بلافاصله آب از دست رفته از طریق تعریق را باز یابید .ولی قند موجود در بعضی از آن‌ها به اندازه قند نوشابه است .اب ساده تمام آن چیزی است که شما برای یک ورزش متوسط به مدت یک ساعت نیاز دارید .نوشیدنی های ورزشی هم گزینه ایده‌آلی برای ورزش های سنگین‌تر و طولانی‌تر هستند .بنابراین بهتر است پیش از مصرف این نوشیدنی ها با پزشکتان در خصوص تناسب کالُری و مواد معدنی و کربوهیدرات موجود در این نوشیدنی های برای شما مشورت کنید .

 

8.میوه های خشک شده

میوه گزینه ای سالم است ولی به یاد داشته باشید که انواع خشک میوه‌ها خیلی بیشتر از یک بشقاب کوچک کربوهیدات دارند .مقدار کربوهیدرات دو قاشق غذاخوری از کشمش ،کران بری خشک و یا گیلاسهای خشک برابر با یک تکه کوچک میوه است .سه خرما هم برابر با 15 گرم از کربوهیدرات هاست .

9.استروئید ها و قرص آب

از داروهای کورتیکواستروئیدی برای درمان بثورات پوستی ،ارتروز ،اسم و سایر بیماری‌ها مصرف می‌شود مانند پردنیزون .ولی این داروها به طور کلی سطح قند خون را افزایش میدهند و حتی ممکن است عاملی برای ابتلا به بیماری دیابت برای بعضی از افراد باشد .داروهای مدر و یا داروهای آب که به کنترل فشار خون کمک میکنند همین تأثیر را داشته باشند .تعدادی از داروهای ضد افسردگی هم میتوانند قند خون را افزایش و یا کاهش دهند .

 

10.داروهای درمانی سرماخوردگی

داروهای ضد گرفنگی که حاوی سودوفدرین یا فنیلفرین میتوانند قند خون را افزایش دهند .داروهای درمانی سرماخوردگی هم میتوانند حاوی میزان کمی از قند باشند بنابراین به دنبال محصولاتی عاری از این موارد باشید .انتی هیستامین ها تأثیری در قند خون ندارند .بهتر است در خصوص عوارض ممکن داروهای غیر تجویزی پیش از خرید و مصرف با پزشکتان مشورت نمایید .

 

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران