خانم های مبتلا به آپنه خواب در مقایسه با آقایان دچار آسیب های مغزی بیشتری می شوند. آپنه خواب انسدادی یک اختلال جدی است که فرد مبتلا به این اختلال در هنگام خواب به طور مکرر دچار وقفه های تنفسی می شود، گاهی حتی حدود 100 بار ممکن است وقفه تنفسی رخ دهد. هر بار میزان اکسیژن خون کاهش می یابد و به تعداد زیادی از سلول های بدن آسیب می رساند. این مشکل اگر درمان نشود منجر به بروز بیماری هایی مانند فشار خون بالا، سکته مغزی، نارسایی قلبی، دیابت، افسردگی و دیگر مشکلات جسمی و روحی خواهد شد. 
حدود 10 سال پیش یک تیم تحقیقاتی تشخیص داد که مردان مبتلا به آپنه خواب انسدادی دچار آسیب های سلول های مغزی می شوند. پس از آخرین تحقیق محققان تفاوت جنسیت را در مسئله آپنه خواب مورد بررسی قرار دادند. در این تحقیق رشته های عصبی در مغز افراد مبتلا به آپنه خواب با دیگر افراد که به این مشکل مبتلا نیستند، مورد مقایسه قرار گرفتند و بر روی تفاوت های آسیب های مغزی ناشی از آپنه خواب بین زنان و مردان تمرکز کردند. 
تحقیقات زیادی در مورد آپنه خواب انسدادی و تاثیر آن بر روی سلامت افراد انجام شده است و طی این تحقیقات محققان دریافته اند که تاثیر آپنه خواب بر روی مردان و زنان بسیار متفاوت از یکدیگر است. در حقیقت زنان آسیب های بیشتری از آپنه خواب می بینند و نسبت به مردان دچار آسیب های مغزی بیشتری می شوند. 
در زنان بخش هایی که بیشترین آسیب را در مغز می بینند عبارتند از کورتکس سینگلوت قدامی (anterior cingulate cortex) و دسته سینگولوم (cingulum bundle) که قسمت های جلوی مغز هستند و در تصمیم گیری و تنظیم خلق و خو نقش مهمی دارند. به علاوه زنان مبتلا به آپنه خواب بیشتر از دیگران دچار افسردگی و اضطراب می شوند. 
بنابراین با توجه به این یافته ها پزشک ها در نظر داشته باشند که اختلالات خواب در خانم ها مشکلات بیشتری در پی خواهد داشت و نیاز به درمان سریعتر دارد. 
آنچه محققان هنوز نسبت به آن اطمینان ندارند این است که آیا آپنه خواب باعث آسیب مغزی می شود، یا آسیب های مغزی منجر به اختلالات خواب می شود و یا بیماری هایی مانند زوال مغز، افسردگی و یا مشکلات قلبی و عروقی باعث صدمات مغزی شده که به نوبه خود منجر به آپنه خواب خواهند شد؟ 

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران