استفاده از وکس و لیزر هر دو روش های رایج و پرطرفدار برای رفع موهای زائد هستند. اما فکر می کنید کدام روش مناسب تر است. در ادامه به مقایسه این دو روش می پردازیم. 
•    لیزر بلافاصله در جلسه اول موهای زائد را برطرف نمی کند. در هر جلسه لیزر درمانی حدود 10 درصد موهای زائد از بین می روند و زمان انجام لیزر درمانی نباید از وکس استفاده کنید. بنابراین اگر تصمیم به استفاده از لیزر درمانی گرفته اید، باید از تیغ یا ژیلت برای اصلاح موهای زائد خود استفاده کنید. جلسات لیزر درمانی به طور کل حدود یک سال طول می کشد. 
•    لیزر به اندازه وکس آزار دهنده نیست و بسیار سریع تر انجام می شود. لیزر درد زیادی ندارد، به علاوه از جلسات دوم به بعد هر جلسه میزان درد کمتر می شود. فرایند لزر درمانی بسیار سریع تر از وکس انجام می شود و تمیزتر نیز می باشد. اما استفاده از وکس با درد همراه است و هر چقدر هم فردی که این کار را برایتان انجام می دهد با تجربه باشد، از میزان درد آن کاسته نمی شود. 
•    هزینه هر جلسه لیزر درمانی بیشتر از روش استفاده از وکس می باشد. اما تفاوت این است که با انجام یک دوره کامل لیزر درمانی تا مدت ها موی زائد نخواهید داشت ولی وکس را هر ماه به طور منظم باید انجام دهید، علاوه بر اینکه در باید منتظر رشد موهای زائد شوید تا وکس به شکل موثر موهای زائد را از بین ببرد. 
•    لیزر برای انواع پوست ها قابل استفاده می باشد. دستگاه های جدید لیزر بر روی پوست های تیره نیز تاثیر مثبت دارند. ناراحتی ناشی از لیزر ممکن است برای افراد دارای پوست تیره بیشتر باشد، اما با این حال اثر بخشی آن تفاوتی ندارد. 

با وجود مقایسه انجام شده، چه فکری می کنید و کدام روش را ترجیح می دهید؟ 

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران