منوی اصلی
انتخاب بخش بندی سوالات
کورتیزون چگونه باعث پوکی استخوان می گردد
پاسخ
مرکز تحقیقات سبزوسالم
۴۸ / ۱۰ / ۱۱ | ساعت ۴ ق.ظ

سلام، دوست گرامی در موارد زیر موجب پوکی استخوان میشود. 1:مصرف سیستمیک دارو (غیر موضعی) مثل تزریق “وریدی” یا “عضلانی”، خوراکی، شیاف و اسپری تنفسی.مصرف “دراز مدت” بیش از ۳ ماه و بطور مداوم، البته هر چه دوز دارو بیشتر باشد احتمال “کاهش تراکم استخوان” بیشتر خواهد بود. ۲: بنابراین پمادهای موضعی قطره ها و تزریق های موضعی، باعث “کاهش تراکم استخوان” نمی شوند و اکثر بیماران به غلط دچار چنین تصوری می باشند. ۳: در نتیجه تزریق های داخل و اطراف مفاصل، تاندون، لیگامان و عصب به هیچ عنوان باعث پوکی استخوان نمی شوند. فقط ممکن است قند خون را بطور “موقت و خفیف” افزایش دهد. ۴: تزریق “داخل مفصلی” را فقط “۳ بار در سال” مجاز به انجام هستیم و حداقل بین هر تزریق باید “۳ ماه” فاصله باشد. در غیر این صورت ممکن است برای مفصل مضر باشد.

برای پرسیدن سوالات پزشکی خود، می توانید به ربات تلگرام هوشمند سبزوسالم مراجعه کرده و سوالات خود را از پزشکان متخصص بپرسید.
آدرس ربات تلگرام سبزوسالم:

https://t.me/askq_bot
تخفیف لیزر موهای زائد ویژه ماه رمضان
مقالات تصادفی

آخرین چند رسانه ای های پزشکی و سلامت

آخرین تست های سلامتی

درمان بی خوابی بدون دارو (کلیک کنید)
اینجا باهوش تر میشوید!
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه