مدتهاست که طب سوزنی برای افراد مبتلا به دردهای مزمن به یک واقعیت تبدیل شده است .امروزه این روش توسط میلیون ها انجمن پزشکی پذیرفته شده است و حتی شهرت خوبی هم در میان بیماران دارد .مطالعات نشان میدهند که حدود 3.5 میلیون آمریکایی در سال اخیر تجربه طب سوزنی را داشته اند.

در طب سوزنی از سوزن،گرما،سرما وفشار برای نواحی خاصی از پوست استفاده می شود تا درد را کاهش دهد.این متد از سال 1971 به کار برده شده است .یک گزارشگر مقاله ای در خصوص بهبود درد وی پس از جراحی پشت نوشت که توسط پزشکان چینی و با طب سوزنی صورت گرفته بود.این مقاله باعث شد تا روش درمانی 2000 ساله چینی به آمریکا هم راه پیدا کند .

در سال 1996 سازمان غذا و دارو اولین تأیید آمریکا را به این متد نسبت داد  و سوزن را به عنوان وسایل پزشکی در نظر گرفت .پس از 20 سال هم چنان مطالعات انجام شده نشان میدهند که طب سوزنی روشی مؤثر در کاهش درد است .

این همان هدف اصلی طب سوزنی است:التیام خود .

بدن ما میتواند خود را التیام بخشد و ما همانند حیوانات به دارو نیازی نداریم .اگر شما در خصوص انتخاب این متد درمانی شک دارید،میتوانید ادعاهای موافق و مخالف آن را مطالعه کنید .طب سوزنی یک رویکرد جامع و کامل برای حل مشکلات است .
طب سوزنی در صورتی که به درستی انجام گیرد،کاملا ایمن است .در این موارد از انجام طب سوزنی بپرهیزید :

  • اگر از داروهای ویژه ای مصرف میکنید
  • اگر ضربان ساز در بدن خود دارید
  • اگر احتمال ابتلا به عفونت در شما بالاست
  • اگر بیماری‌های پوستی مزمن دارید
  • اگر باردار هستید

حتماً گواهی متخصص مربوطه در طی سوزنی را چک کنید و یا از پزشکتان بخواهید شما را به یک فرد مطمئن معرفی نماید .
به تشخیص های داده شده توسط این افراد اهمیتی ندهید مگر اینکه آن ها پزشک باشند .همچنین در صورتی که پزشکتان تشخیص داد که شما به بیماری مبتلا هستید ،در خصوص امکان استفاده از طب سوزنی با وی مشورت کنید .

کلام آخر 

پزشکان سالانه اطلاعات بیشتری در خصوص طب سوزنی پیدا میکنند ولی هنوز عمل کرد دقیق طب سوزنی مشخص نیست .ایا این روش توانایی بدن در رفع درد را افزایش میدهد ؟ایا بر جریان خون مؤثر است ؟ایا میتواند به مدیریت افسردگی و در نهایت التیام فیزیکی کمک نماید ؟دانشمندان هنوز در حال انجام تحقیقاتی بروی این موارد هستند .
ولی کسانی که با طب سوزنی به مداوای مردم می پردازند،باور دارند که هیچ دلیلی برای عدم انجام این کار وجود ندارد .اسپرین هم به عنوان یک داروی قوی تر از مسکن های غیر تجویزی پذیرفته شد .

سالها طول کشید تا مکانیزم مولکولی دقیق مشخص شود ولی هنوز هم از آسپرین مصرف می‌شود .برای بهبود سردرد و کمر درد و حتی قلب درد عده زیادی هنوز آسپرین را راه چاره می دانند .
مزایای مصرف آسپرین و توانایی آن در کاهش درد توسط بسیاری از مطالعات تأیید شده است و فقط به این خاطر که نمی تواینم نحوه عمل کرد آن در سطح مولکولی را شرح دهیم،نمی توانیم مصرف آن را ممنوع کنیم .

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران