منوی اصلی

از خود چه تصویری در ذهن دیگران ساخته اید؟

10 سوال
شخصیتی که همه ما از خود در اجتماع نمایش می دهیم، به نوعی رزومه ما محسوب می شود که دیگران براساس آن قضاوت و ارزیابی مان می کنند؛ البته شاید برای برخی از ما اینکه دیگران در موردمان چه فکری می کنند، ارزشی نداشته باشد و برایمان مهم نباشد دیگران ما را چگونه می بینند و در حقیقت به تصویری که از خود به اجتماع نشان می دهیم، بی توجه باشیم. ما هرگز نمی توانیم بفهمیم که چه تصویری از خودمان ساخته ایم؛ چون معمولا نوعی رفتار می کنیم که احساس می کنیم در آن موقعیت بهترین انتخاب است؛ اما اگر فردی صادق باشد یا یک دوست واقعی نظر صادقانه اش را به ما بگوید، می توانیم نمود بیرونی رفتارمان را دریابیم. درواقع شما می توانید با مشاهده عکس العمل های افراد و نیز نحوه برخورد آن ها با خودتان، به تصویر اجتماعی خود پی ببرید. آیا با مشاهده رفتارهای دیگران می توانید دریابید که آن ها در مورد شما چه فکری می کنند؟ آیا تصویری واقعی از خودتان در اجتماع ساخته اید، تصویری که واقعا همان شخصیت شما باشد؟ سوالات مندرج در این آزمون خودشناسی را با دقت مطالعه کنید و ببینید هر مورد به چه میزان شخصیت شما را توصیف می کند. به یاد داشته باشید که در نهایت این امتیاز نشان دهنده شخصیت شما نیست، بلکه نشان دهنده چیزی است که مردم در مورد شما تصور می کنند.

۱. افرادی که هرازگاهی مرا می بینند، مسائلی از قبیل اینکه «من کجا زندگی می کنم» یا «علاقه مندی هایم چیست» را فراموش می کنند.

۲. مردم مرا به خاطر علایق، باورها و طرز لباس پوشیدنم مسخره می کنند.

۳. هیچ کس نمی تواند مرا به خوبی به دیگران معرفی کند.

۴. کارمندان شرکت ها، فروشندگان و منشی ها به من چندان توجه نمی کنند و معمولا مرا بسیار منتظر می گذارند تا به کارهایم رسیدگی کنند یا به سوالم پاسخ دهند.

۵. در جمع های مختلف با اینکه خودم را معرفی کرده ام، حاضران نامم را فراموش می کنند، اما نام دیگر افراد حاضر جمع را به یاد دارند.

۶. در گروه های مختلف کسی نظر مرا نمی پرسد.

۷. مردم معمولا میان صحبت هایم می پرند و طوری رفتار می کنند که گویا صحبت های آن ها مهم تر از صحبت های من است.

۸. در مکان های عمومی، همراهانم مدام مسائل مختلف را به من گوشزد می کنند؛ مثلا می گویند؛ آرام تر صحبت کن، در را ببند، این طور غذا نخور...

۹. مردم گاهی اوقات صحبت هایشان را برای من ساده تر می کنند، گویی احساس می کنند من متوجه منظور آن ها نمی شوم.

۱۰. مردم مرا به خاطر مطرح کردن موضوعات در مکان و زمان نامناسب سرزنش می کنند.

گوش و حلق و بینی

گوش و حلق و بینی

گوش و حلق و بینی

کمک‌های اولیه

کمک‌های اولیه

کمک‌های اولیه

دهان و دندان

دهان و دندان

دهان و دندان

پوست، مو و ناخن

پوست، مو و ناخن

پوست، مو و ناخن

روانپزشکی و روانشناسی

روانپزشکی و روانشناسی

روانپزشکی و روانشناسی

درمان بی خوابی بدون دارو (کلیک کنید)
اینجا باهوش تر میشوید!
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه