منوی اصلی

تست اختلال بيش فعالي همراه با كمبود توجه (ADHD)

9 سوال
اختلال کم‌توجّهی - بیش‌فعالی (به انگلیسی: Attention-deficit hyperactivity disorder)(به صورت مخفف: ADHD) یک اختلال رفتاری رشدی است. معمولاً کودک توانایی دقّت و تمرکز بر روی یک موضوع را نداشته، یادگیری در او کند است و کودک از فعّالیّت بدنی غیر معمول و بسیار بالا برخوردار است. این اختلال با فقدان توجه، فعّالیت بیش‌ازحد، رفتارهای تکانشی، یا ترکیبی از این موارد همراه است. هر کودکی با شک ADHD باید به دقت تحت نظر یک پزشک معاینه گردد. بسیاری از این کودکان، یک یا چند اختلال رفتاری دیگر نیز دارند. همچنین ممکن است یک مشکل روانی مانند افسردگی یا اختلال دوقطبی داشته باشند. اين تست جهت كمك به تعيين اختلال كمبود توجه در بزرگسالان طراحي شده است. در صورت نياز ما بشما توصيه خواهيم كرد كه به يك مشاور حرفه اي مراجعه نماييد. انجام اين تست كمتر از يك دقيقه بطول خواهد انجاميد. پس از اين مدت قادر خواهيد بود امتياز خود را رويت نموده و شرح مختصري از آن را مطالعه نماييد. دستورالعمل: لطفا سوالات اين تست را به دقت مطالعه كرده و گزينه اي كه بيشتر در 6 ماه گذشته با شخصيت شما سازگار ميباشد را انتخاب نماييد.

1- در جلسات و نشست هايي كه شركت داريد، هر چند وقت يكبار اتفاق مي افتد كه صندلي خود را ترك نماييد؟

2- زمانيكه مستلزم انجام كاري با دقت و سعي بالا هستيد، هر چند وقت يكبار از انجام آن سر باز ميزنيد، يا انجام آنرا به تاخير مي اندازيد؟

3- هر چند وقت يكبار احساس ميكنيد بيش از حد فعال هستيد و مانند فرفره كار ميكنيد؟

4- هر چند وقت يكبار كار يا پروژه تان را دنبال نميكنيد يا انجام نميدهيد؟ (بطور مثال، كاري را آغاز كرده ايد اما به سادگي از مسير انجام آن خارج ميشويد.)

5- هنگاميكه براي يك مدت طولاني مجبور به نشستن در جايي هستيد، هر چند وقت يكبار احساس بيقراري ميكنيد، با دست يا پا ضربه ميزنيد، يا در صندلي خود پيچ و تاب ميخوريد؟

6- هر چند وقت يكبار اتفاق مي افتد كه فعاليت هاي روزمره خود، مانند يادآوري تماس با كسي، پرداخت قبوض، قرار ملاقات يا تعهدات و وظايف را فراموش كنيد؟

7- هر چند وقت يكبار احساس بيقراري ميكنيد؟

8- هر چند وقت يكبار در سازماندهي وظايف و اموري كه مسئوليت آنها را به عهده داريد، دچار مشكل ميشويد؟

گوش و حلق و بینی

گوش و حلق و بینی

گوش و حلق و بینی

کمک‌های اولیه

کمک‌های اولیه

کمک‌های اولیه

دهان و دندان

دهان و دندان

دهان و دندان

پوست، مو و ناخن

پوست، مو و ناخن

پوست، مو و ناخن

روانپزشکی و روانشناسی

روانپزشکی و روانشناسی

روانپزشکی و روانشناسی

درمان بی خوابی بدون دارو (کلیک کنید)
اینجا باهوش تر میشوید!
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه