همه ما در طول زندگی خود عصبانیت را تجربه کرده‌ایم و شاید دلایل بروز این حس طبیعی هم خوب باشند .
ولی نوعی که شما با عصبانیت کنار می‌آیید میتواند به گونه متفاوتی بر قلب شما تأثیر گذارد .در صورتی که شما واکنشی مخرب به عصبانیت داشته باشید ،به احتمال خیلی بیشتری به حملات قلبی دچار می‌شوید .
عصبانیت تأثیر نامطلوبی بر قلب شما دارد و هیچ فرقی ندارد که شما از عصبانیت منفجر شده‌اید و یا این احساسات را در خود می ریزید .
شاید یکی از بهترین گزینه ها بر کاهش اثر است احساسات بر قلب این باشد که به فرد عصبی این نکته را متذکر شوید .در واقع عصبانیت خیلی زیاد در این مقاله مد نظر است و انواع دیگر خیلی خطرناک نیستند .

عصبانیت و قلب شما 

احساساتی مانند عصبانیت و دشمنی باعث می‌شوند تا بدن پاسخ‌های واکنشی داشته باشد که به در اصطلاح به آن پرواز یا مبارزه می‌گویند .در این موارد هورمونهای استرس مانند کورتیزول و آدرنالین در بدن شما ترشح می‌شوند  و ضربان قلب و میزان تنفس شما را افزایش میدهند .میزان انرژی شما هم افزایش یافته  و رگهای خونی منقبض می‌شوند تا در نهایت فشار خون بالا رود .
این حالت باعث می‌شود تا بدن شما برای مبارزه با یک دشمن و یا فرار از یک موقعیت خطرناک آماده شود .تغییرات فیزیکی ایجاد شده تخریب دیواره عروق خونی را به دنبال دارند .
مطالعات انجام شده نشان میدهند که افراد سالمی که در بیشتر موارد عصبانیت و یا خصومت را تجربه میکنند ،19 درصد بیش از دیگران در معرض ابتلا به بیماری‌های قلبی هستند .در بین بیماران قلبی هم افرادی که عصبی تر هستند وضعیت بدتری دارند .
بنابراین اگر شما هم به تازگی عصبانیت زیادی را تجربه میکنید ،بهتر است راه دیگری در پیش بگیرید .

 در مواقع عصبانیت این نکات را به خود یاداور شوید :
علایم عصبانیت را ابتدا شناسایی کنید .سپس هر زمانی که به عصبانیت و افزایش ضربان قلب و تنفس دچار شدید ،این موارد را به خود یادآوری کنید :
1.من با مؤاخذه و سرزنش دیگران نمیتوانم به هیچ هدفی برسم حتی اگر آن‌ها به راستی مسئول وقایع پیش آمده باشند 
2.ایا این موضع 5سال دیگر هم به همین اندازه برای من مهم خواهد بود ؟
3.اگر این موضوع همچنان ر روزهای اتی هم برای من ناراحت‌کننده باشد ،بهتر است در همان مواقع به آن‌ها بپردازم 
4.عصبانیت به این معنی نیست که این موضوع برای من مهم است 
در صورتی که باز هم این حالتها را تجربه کردید ،حتما با یک متخصص مشورت کنید تا با توجه به نوع زندگی و شرایط روحی تان به شما کمک نماید .

 

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران