تغذیه مناسب و سالم  مهم ترین بخش یک زندگی سالم است ولی بیشتر افراد  زمانی به مواد غذایی روی می اورند،که گرسنه نیستند و فقط میخواهند حسی مثبت و یا منفی را سرکوب نمایند .در این پست به راهکردهایی برای مقابله با این  مسئله می پردازیم :

  1. میزان مواد غذایی مصرفی خود را کنترل کنید :مطالعات نشان میدهند که افراد با وجود مقادیر نامحدود غذایی به میزان بیشتری می‌خورند و به همین دلیل باید میزان آن را کمتر کنند .
  2. زمانی غذا بخورید که گرسنه هستید :سعی کنید تا فقط گرسنگی حقیقی شما را به مصرف مواد غذایی سوق دهد نه احساسات .تغذیه خود را رهبری کنید .زمانی که گرسنه نیستید و میخواهید میان وعده‌ای بخورید ،به جای آن قدم بزنید تا گرسنگی را تجربه کنید و پس از آن میتوانید به خوردن بپردازید .
  3. برنامه‌ریزی کنید :میان وعده‌های سالمی را از قبل برای خود آماده کنید تا در میان روز بتوانید استفاده کنید .یک میان وعده 200 کالُری حاوی غلات کامل و فیبر بالا میتواند گرسنگی بین وعده‌های غذایی اصلی را از بین ببرد .فیبر به شما حس سیری می‌دهد .
  4. نحوه مصرف مواد غذایی خود را در دفترچه ای ثبت کنید :تمام مواد غذایی مصرفی تان را به همراه حسی که در آن زمان داشتید ،یادداشت کنید تا بتوانید محرکهای مرتبط را بیابید  مانند گرسنگی ،استرس ،هیجان یا بی حوصلگی و کسلی .بهتر است خیلی به میزان کالُری مصرفی خود دقت نکنید .بنا بر  راهبرهای تغذیه‌ای  و سبک زندگی  انجمن  قلب آمریکا ،حفظ الگوهای تغذیه‌ای کلی میتواند به شما کمک کند تا وزن  و سبک زندگی سالمی داشته باشید نه میان وعده‌هایی که با هدف رفع احساسات مصرف می‌شوند .
  5. سرعتتان را کاهش دهید :در این قسمت میتوان به اهمیت تمرکز و هشیاری اشاره نمود .سعی کنید در طی هر وعده غذایی ،ارام بجوید و قاشق و چنگالتان را در بشقابتان بگذارید و پس از آن برای نوشیدن آب (نه نوشابه های قندی ) دست از خوردن بکشید .این کار باعث می‌شود تا بدن شما زمانی کافی برای ارسال سیگنالهای سیری به مغزتان داشته باشد .
  6. توجه کنید :از مصرف مواد غذایی در جلوی تلویزیون و یا کامپیوتر، ایستادن جلوی پیشخوان آشپزخانه  و یا صحبت با تلفن بپرهیزید زیرا در این موارد شما توجهی به میزان  مواد غذایی مصرفی تان ندارید  
  7. از فناوری به نفع خود بهره ببرید :ما میتوانیم از گوشی های هوشمند و یا سایر وسایل الکترونیکی برای کمک به خود استفاده کنیم .امروزه برنامه‌هایی وجود دارند که با استفاده از آن‌ها میتوان مواد غذایی مصرفی را مدیریت کرد ،کالری ها را شمرد  و یا حتی دستوراتی در خصوص چگونگی مصرف یک رژیم غذایی سالم در فروشگاه یا رستوران دریافت نمود .
نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران