ابتلا به پیش دیابت یک بیماری هشدار دهنده است ، اما به این معنی نیست که قطعا دچار دیابت میشویم. 

تغییر این هفت چیز در عادات روزانه بهترین راه برای پیشگیری پیش دیابت به دیابت است.

1. تحرک
فعالیت یکی از بهترین کارهایی است که می توان برای پیشگیری از ابتلا به دیابت انجام داد . فعالیت بدنی یک بخش ضروری از برنامه درمانی برای پیش دیابت محسوب می شود ، زیرا باعث کاهش سطح قند خون و چربی بدن می شود  .

در حالت ایده آل ، باید پنج روز در هفته و حداقل 30 دقیقه در روز ورزش کرد . دکتر را در جریان برنامه های ورزشی که انجام می دهید قرار دهید و اگر محدودیتی وجود دارد از او بپرسید .

 

2. کاهش وزن
اگر اضافه وزن دارید ، نباید بیش از حد و آنطور که تصور میکنید وزنتان را کاهش دهید . در مطالعه ای نشان داده است افرادی که پیش دیابت داشتند و حدود  5 تا  7 درصد از وزن بدنشان را کاهش دادند شانس ابتلا به دیابت 58 در صد کاهش یافته است .

 

3. مراجعه به پزشک
هر سه تا شش ماه به دکتر مراجعه کنید.  اگر نحوه ی کنترل  وایجاد تغییرات  در شیوه ی زندگیتان مثبت باشد پزشک  شما را تشویق خواهد کرد  و چنانچه نتیجه ی کار شما خوب نباشد پزشک شما را راهنمایی میکند تا به  کنترل مطلوب برسید. بیماران علاقه مند به شنیدن  شواهد موفقیت آمیز یا شکست  خود هستند.

 

4. نحوه ی تغذیه صحیح

  • مصرف میوه جات وسبزیجات تازه بخصوص انواع غیر نشاسته ای مانند اسفناج ،بروکلی، هویج و لوبیای سبز را در رژیم خود بگنجانید . حداقل سه وعده در روز 
  • در طول روز از مواد غذایی سرشار از فیبر استفاده کنید .
  • در طی روز 3 تا 5  وعده میوه بخورید .
  • غذاهایی را انتخاب کنید از غلات کامل به جای غلات فرآوری شده - به عنوان مثال، برنج قهوه ای به جای برنج سفید است.
  • از غذاهای ساخته شده از غلات کامل بیشتر از غلات تصفیه شده استفاده کنید برای  مثال برنج قهوه ای را به جای برنج سفید استفاده کنید.
  • غذاهای پرکالری را از رژیم خود حذف کنید . به جای شیر کامل  از شیر بدون چربی استفاده کنید یا از نوشابه ی رژیمی به جای نوشابه ی معمولی استفاده  کنید. پنیرهای کم چرب را جایگزین پنیر معمولی کنید. از ماست کم چرب به جای سس سالاد استفاده کنید یا از سس های سالاد کم چرب استفاده کنید.
  • به جای اسنک های با کالری زیاد مانند چیپس یا دسر از میوه های تازه  یا کراکرهای تهیه  شده از گندم کامل با کره ی بادام زمینی یا پنیر کم چرب استفاده کنید.


5. تعیین اولویت برای خواب 
خواب ناکافی سبب سخت شدن و اختلال در کاهش وزن می شود. همچنین کمبود خواب موجب مقاومت بدن به انسولین وعدم استفاده ی موثر بدن از انسولین می گردد، این مسئله  شما را مستعد ابتلا به دیابت نوع 2 می کند. 
عادات خواب صحیح، به موقع  به رختخواب رفتن وبه موقع راس ساعت معینی از خواب بیدار شدن می تواند علاوه بر تأمین  نیازبدن و مغز شما به استراحت  ، استفاده بدن از انسولین را تصحیح کند. درهنگام خواب تلویزیون یا کامیپوتر یا تلفن هوشمند خود را خاموش کنید وسعی کنید  با آرامش بخوابید. فراموش نکنید خوردن کافئین بعد از غذا می تواند برای شما مشکلاتی درموقع خواب بوجود آورد.


6. ملحق شدن به گروههای پشتیبانی
کاهش وزن، تغذیه سالم و ورزش منظم زمانیکه از دیگران راهنمایی و کمک بگیرید آسانتر می شود زیرا سبب می شود شما تشویق شوید. بهتر است به گروههایی بپیوندید تا انجام تغییرات  درسبک زندگی برای شما به عنوان یک هدف  گروهی آسانتر شود.
یک مربی آموزش دیده ی دیابت میتواند به شما در یاد گیری روشهای لازم  برای پیشگیری از تبدیل  پیش دیابت  به دیابت  کمک کند. شما می توانید  از مشاورین  دیابت درمراکز درمانی کمک بگیرید.


7. انتخاب و تعهد
بیاد داشته باشید ممکن است شما نتوانید هر روز همه ی موارد گفته شده را کامل وبدون نقص انجام دهید اما خودتان را متعهد به انجام موارد گفته شده  بدانید.
 آگاهانه انتخاب های صحیحی  انجام دهید که به نفع  سلامت شما باشد. هر روز به خودتان بگویید من قصد دارم بهترین کار را انجام دهم وبا تغییرات کوچک درطول زمان به هدفم خواهم رسید.

 

 

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران