عفونت هاي منتقله از راه جنسي كه به بيماري هاي مقاربتي نيز شناخته ميشوند، سالانه بيش از 20 ميليون نفر را درگير خود ميكنند و در بيش از 110 ميليون نفر اين بيماري ها پيشروي ميكند. 

درمان هاي مكمل به گياهان و ويتامين ها منتهي نميشوند. اين درمان ها شامل الگوهاي رفتاري، ورزش و رژيم هاي غذايي است كه دستگاه ايمني طبيعي بدن را حمايت ميكند. مديتيشن، يوگا، تمدد اعصاب، دعا، ماساژ، موسيقي درماني، بيوفيدبك و ساير روش ها، همگي در كاهش استرس افراد نقش دارند.

 

درمان هاي طب گياهي

قرن هاست كه مصرف گياهان در بيماري هاي مختلف موفقيت آميز و موثر واقع شده است. اما امروزه با تضادهاي بسياري مواجه ميشويم. اين مواد تحت قواعد اداره كل غذا و دارو تهيه نميشوند؛ بنابراين نسبت به مواد تشكيل دهنده فعال در هر دارو اطمينان كمتري وجود دارد. علاوه بر اين بسياري از پزشكان در رابطه با عوارض جانبي بالقوه يا تداخلات دارويي با اين مواد نه وقت گذاشته اند و نه به قدر كافي آموزش ديده اند. چنانچه از گياهان يا مكمل هاي گياهي استفاده ميكنيد، سعي كنيد در ابتدا در خصوص فعل و انفعلات احتمالي آنها با پزشكتان مشورت نماييد.

 

مكمل ها

سالهاست كه از ليزين (يکی از مهم ترین اسیدهای آمینه با هدف تحریک هورمون رشد) جهت كاهش شيوع تبخال تناسلي و دهاني استفاده ميگردد. 

روي يا زينك بصورت موضعي و مكمل خوراكي، جهت كاهش شيوع ويروس هرپس سيمپلكس (ويروس تبخال) مورد استفاده قرار ميگيرد.

ويتامين C خوراكي نيز جهت بهبود بسياري از عفونت هاي  ويروسي، از آنفلونزا گرفته تا تبخال تناسلي توصيه ميگردد.

مصرف موضعي بادرنجبويه و ريشه شيرين بيان نيز در درمان و پيشگيري از شيوع تبخال تناسلي كاربرد دارد.

 

بهداشت خواب

خواب خوب و با كيفيت از دستگاه ايمني بدن شما محافظت كرده و سلامتتان را بهبود ميبخشد.

خود را با چرخه خوابتان سازگار كنيد و سعي كنيد در يك بازه زماني مشخص (بغير از آخر هفته ها و تعطيلات) به رختخواب رفته و از خواب برخيزيد. خواب خود را با هدف حداقل 8 ساعت در شب تنظيم كنيد.

از كار كردن با تلفن همراه، لب تاپ يا تبلت در رختخواب خود پرهيز كنيد.

مصرف كافئين و الكل را محدود كرده يا بطور كل از مصرفشان صرف نظر كنيد تا يك الگوي خواب صحيح ايجاد كنيد.

چنانچه در طول شب بطور مكرر از خواب بيدار ميشويد، ساعت خود را از ديد پنهان كنيد. در طول شب نبايد به ساعت نگاه كنيد.

در پايان روز دوش بگيريد و حواس خود را با شمع هاي معطر و موسيقي آرامش بخش نوازش كنيد. سپس مستقيما به رختخواب برويد. از اين طريق ذهنتان آرام شده و بدن ميتواند راحت تر به خواب رود.

 

احتياط!

طبيعت انسان در مواجهه با بيماري ها، افراد را بسوي درمان سريع و آسان ميكشد. آنچه مسلم است، اين است كه فضاي اينترنت از اطلاعات نادرست پر شده است. بنابراين به هر درماني اعتماد نكنيد. بخاطر داشته باشيد كه براي بيماري هاي مقاربتي، هيچ درمان سريع و ساده اي وجود ندارد؛ اما علم درحال پيشرفت است و در حال حاضر داروهاي ضد ويروس نتايج خوبي از خود برجاي گذاشته اند.

 

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران