امروزه روش های متفاوتی برای کاهش وزن وجود دارد و البته طرفداران کاهش وزن و لاغری هم روز به روز در حال افزایش است .در این پست به میزان تاثیر قرص های چربی سوز بر لاغری میپردازیم .


قرص های چربی سوز
این قرص ها معمولا از ترکیبات محرک های گیاهی ،اسید های چرب ضروری ،کرومیوم پیکولینات ،هیدروکسی سیتریک   و پیروات بوجود می ایند .
محرک های  گاهی شامل کافئین و افدرین و گیاهان گوارانا و ما هونگ  میباشند .معمولا دو تا سه عدد از این گیاهان در یک قرص لاغری چربی سوز گنجانده میشوند  و به همراه انها ،آسپیرین و یا پوست درخت بید هم قرار داده میشود .
این قرص ها با افزایش انرژی ،باعث سوزش چربی ها میشوند و بیشتر محققان باور دارند که این قرص ها زمانی عمل میکنند که با انجام تمارین ورزشی مصرف شوند ولی  هنوز مشخص نیست که تا چه اندازه انهامیتوانند  برای سلامتی  خطرناک باشند .
افدرا که از گیاه ما هونگ تهیه میشود ،تاثیر زیادی بر کاهش وزن دارد به خصوص زمانی که با آسپیرین و یا سایر مواد ترکیب میشود  ولی این ماده فشار خون را افزایش میدهد و میتواند منجر به بروز حمله قلبی ،آریتمی قلبی و سکته مغزی شود .
تحقیقاتی بروی تاثیر افدرا در کاهش وزن صورت گرفت و مشخص شد که این گیاه تاثیر زیادی بر کاهش وزن دارد ولی سطح فشار خون فرد همچنان پس از قطع مصرف قرص هم بالا بود و این موضوع نگران کننده است .
بنا بر تحقیقات انجام شده ،افدرا و کافئین هر دو میتوانند سطح سوخت و ساز بدن را افزایش دهند  که با ورزش بیشتر و مصرف کمتر مواد غذایی هم همین اتفاق در بدن می افند .
یکی از افرادی که از قرص های چربی سوز استفاده میکرده است ،عنوان میکند که پس از مصرف قرص ها متوجه افزایش میزان ضربان قلب خود شده است و  انرژی بیشتری برای انجام کارهای روزانه خود بدست اورده است .انرژی بالاتر هم وی را به انجام تمارین ورزشی ترغیب کرده و منجر به کاهش وزن سریع تر در وی شده است .
 اسید های چرب ضروری برای بدن  ((CLAشامل لینولئیک اسید کنژوگه  و روغن بذر کتان  میباشند . گاهی اوقات انها به همراه سیر مصرف میشوند  تا توده  عضلانی و سوزش چربی را افزایش دهند .تعدادی از تحقیقات انجام شده این روش را برای انسان مفید میدانند .
این قرص ها در کاهش وزن موثرند و میتوانند  عوارض جانبی ناشی از رژیم های غذایی  مانند سرگیجه و معده درد  را هم کاهش دهند .
مطالعات انجام شده در سال 2001 نشان میدهند که مردهای چاق با مصرف اسید های چرب ضروری برای بدن توانستند به خوبی وزن کمک کنند . این میزان کاهش وزن در مقایسه با انهایی که از قرص های لاغری مصرف  میکنند ،خیلی بیشتر بود .
ولی تمام  مکمل ها ی اسید های چرب چنین  از کیفیت مرغوبی برخوردار نیستند و و افراد باید به سراغ نوعی از مکمل ها بروند که حاوی کونالین و کلارینول میباشد .
کرومیوم پیکولینات و پیروات در سالهای اخیر شهرت زیادی داشتند ولی مطالعات اخیر  نشان میدهند که این مواد هیچ تاثیری در کاهش وزن ندارند .
هیدروکسی سیتریک اسید نوعی سیتریک اسید  است که از تمبر هندی مالابار گرفته میشود و در جنوب اسیا می روید .این ماده  باعث نابودی چربی هاو کاهش اشتها میشود ولی مطالعات انجام شده نتایج متضادی را نشان میدهند .


تفاوت میان چربی سو ز ها و تله های چربی  (چربی قفس  ها )
این  قرص های لاغری گران هستند و مصرف انها در طی ماه ،هزینه زیادی را بر شما تحمیل خواهد کرد .مقدار هزینه صرف شده برای لاغری با این قرص  ها  با  نتیجه نهایی  سازگار نیست و در واقع ارزش این هزینه را ندارد .این قرص ها میتوانند تاثیر کمی در کاهش وزن داشته باشند ولی به صورت کلی نمیتوانند برای شما معجزه کنند و ارزوهای شما برای برخورداری ازاندامی متناسب را براورده سازند و این در حالی است که شما همچنان به مصرف چیپس و پفک ادامه میدهید .
محققان باور دارند که این قرص ها در صورتی موجب کاهش میشوند که با  رژیم غذایی مناسب و انجام تمارین ورزشی همراه باشند و در صورتی  که شما انرزی و انگیزه لازم برای  این موارد را ندارید ،بهتر است که پولهایتان را جای دیگری خرج کنید .
در نهایت به  روش های اصلی  لاغری می رسیم  یعنی رعایت یک رژیم غذایی سالم و کم چربی و سرشار از کربوهیدرات های پیچیده و انجام تمارین ورزشی به صورت روزانه .

 

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران